Exapro, renomovaný online trh s použitými průmyslovými stroji, je perfektní destinací pro profesionály, kteří hledají centrifugy, odstředivé separátory a dekantéry. Tyto stroje, klíčové pro průmyslová odvětví, jako je farmaceutický, chemický, potravinářský průmysl a čištění odpadních vod, využívají k účinné separaci látek odstředivou sílu.

Od komplexního sortimentu zařízení Alfa Laval až po specializované nástroje GEA Westfalia Separator, Exapro uvádí zařízení od světově uznávaných výrobců. Ať už potřebujete strojní zařízení pro sklizeň buněk v biotechnologiích, extrakci rozpouštědly v chemickém sektoru nebo separaci kalů z odpadních vod, na Exapro pravděpodobně najdete řešení šité na míru vašim potřebám.

Kupující mohou prozkoumávat na základě základních parametrů, jako je kapacita, rychlost otáčení, konstrukce materiálu a stáří, což zajišťuje, že budou vhodné pro jejich provoz. Prodejci mezitím mohou těžit z předvádění svého vybavení širokému a cílenému publiku.

Investice do použitých strojů od společnosti Exapro nabízí zejména nákladové výhody, jejichž cena se pohybuje od 8 000 eur do 48 000 eur, aniž by byla ohrožena kvalita. V neustále se vyvíjejícím průmyslovém prostředí Exapro překlenuje propast, spojuje kupující a prodejce spolehlivých odstředivých zařízení a zajišťuje efektivní provoz a vysoce kvalitní výsledky.

Odstředivka Ferrum POR / T630

Rok:

ot/min 1500 rpm
Typ nerezové oceli 1.4435
Průměr nádoby 630 mmOdstředivka Alfa Laval VNPX 710 SGD34G-50

Rok: 1996

ot/min 7432 rpm
Výkon motoru 22 kW
Kapacita L/h 24000
Typ nerezové oceli stainless steelOdstředivka GEA GSC 60-06-077

Rok: 2017

ot/min 6800 rpm
Výkon motoru 22 kW
Kapacita L/h 20000
Typ nerezové oceli


Odstředivka Corima CA 5.10

Rok: 2017

ot/min 2800 rpm
Výkon motoru 45 kW
Průměr nádoby 450 mm
Typ nerezové oceli 316

Odstředivka Alfa Laval MMPX 304

Rok: 2005

ot/min 9500 rpm
Kapacita L/h 1400
Typ nerezové oceli
Průměr nádoby 250 mm
Výkon motoru 2.2 kW

Dekantéry GEA WESTFALIA gMaster CF-4000

Rok: 2012

Kapacita L/h 18000
Typ nerezové oceli

Odstředivka Alfa Laval WSPX 504 TGD-71g

Rok: 2007

ot/min 9512 rpm
Typ nerezové oceli
Výkon motoru 3 kW

Použitý separátor Sigma 8 KS

Rok: 2019

ot/min 10500 rpm
Typ nerezové oceli
Kapacita L/h 12


Odstředivka Westfalia CA656-001

Rok:

ot/min 2950 rpm
Výkon motoru 110 kW
Průměr nádoby 647.7 mm
Typ nerezové oceli 316Odstředivky, odstředivé separátory a dekantéry ve farmaceutickém a chemickém průmyslu: Průvodce nabídkami společnosti Exapro

Ve složité říši farmaceutického a chemického průmyslu nejsou přesnost a spolehlivost jen cíle – jsou nezbytností. Výrobní procesy v těchto sektorech často zahrnují složité separační úkoly, a právě zde hrají odstředivky, odstředivé separátory a dekantéry nepostradatelnou roli. Společnost Exapro chápe důležitost těchto zařízení a poskytuje platformu, která spojuje profesionály s globálním trhem s použitými průmyslovými stroji a zajišťuje, že dostanou kvalitní stroje bez vysoké cenovky zbrusu nových jednotek.

Rozuzlení strojů: Co to je?

Odstředivky jsou zařízení, která využívají odstředivou sílu k separaci látek různé hustoty. Ve farmaceutickém a chemickém sektoru se často používají k oddělení pevných látek od kapalin nebo k vzájemné izolaci různých kapalných fází.

Odstředivé separátory na druhé straně fungují na stejném principu, ale obecně mají specifičtější funkci. Často se používají k odstranění pevných látek z kapalin nebo k oddělení kapalin různých hustot v procesu nepřetržitého toku.

Dekantéry, přestože sdílejí podobnosti s výše uvedenými, se obvykle používají ke zpracování aplikací s větším objemem. Účinně oddělují pevné látky od kapalin pomocí sedimentace a odstředivé síly, což se ukazuje jako neocenitelné v procesech, kde je třeba rychle odstranit pevné látky.

Proč zvolit Exapro?

Ponořit se do světa použitých strojů se může zdát skličující, ale Exapro poskytuje hladký a efektivní zážitek, který přináší hmatatelné výhody pro profesionály ve farmaceutickém a chemickém průmyslu.

I když mohou být stroje z druhé ruky, Exapro zajišťuje prvotřídní kvalitu. Každý inzerát je kurátorem, poskytuje kupujícím komplexní podrobnosti, díky čemuž je proces hodnocení transparentní a přímočarý. Rozsáhlá síť prodejců na Exapro zajišťuje, že kupující mají přístup k široké škále strojů. Ať už hledáte konkrétní model nebo zkoumáte různé možnosti, Exapro má rozmanitý sortiment, který uspokojí všechny potřeby.

Pro začínající podniky nebo společnosti, které chtějí optimalizovat své rozpočty, nabízí nákup použitého stroje prostřednictvím společnosti Exapro značnou nákladovou výhodu oproti nákupu zcela nového, aniž by došlo ke snížení výkonu. Rozsah použitých odstředivek, odstředivých separátorů a dekantérů na Exapro se výrazně liší, což odráží rozmanitost dostupných jednotek. Ať už jste rozvíjející se startup, který hledá ekonomickou, ale funkční odstředivku, nebo zavedená společnost, která hledá špičkový dekantér se všemi zvonky a píšťalkami, cenové rozpětí mezi 8 000 a 48 000 EUR zajišťuje, že existuje něco pro každý požadavek a každý kapsa. 

Se svou intuitivní platformou podporuje Exapro bezpečné prostředí pro transakce. Trh přijímá opatření, aby zajistil, že kupující i prodávající zažijí bezpečnou, efektivní a přínosnou směnu. Tím, že se společnosti rozhodnou pro použité stroje, přispívají také k udržitelnějšímu průmyslu. Namísto vyřazení strojů, které mají ještě funkční roky před sebou, dostanou druhý život, čímž se sníží ekologická stopa výroby.

Pokud jde o odstředivky, odstředivé separátory a dekantéry ve farmaceutickém a chemickém sektoru, Exapro se ukazuje být tou správnou volbou. Poskytnutím platformy, kde se kvalita snoubí s ekonomikou, Exapro znovu potvrzuje svůj závazek podporovat udržitelný růst v tomto odvětví. Ať už jste kupující, který hledá spolehlivé stroje, nebo prodejce, který má zájem o nabídku, Exapro zajistí, že vaše potřeby budou splněny s profesionalitou a odborností.

 

Hlavní výhody Сentrifug, odstředivých separátorů a dekantérů

Odstředivky, odstředivé separátory a dekantéry jsou nezbytnými součástmi zařízení v různých průmyslových odvětvích, zejména ve farmaceutickém, chemickém, potravinářském průmyslu a v odvětví čištění odpadních vod. Tato zařízení využívají odstředivou sílu k oddělení látek různých hustot, což vede k účinnému a efektivnímu zpracování. Pojďme se ponořit do hlavních výhod těchto strojů:

Efektivní separace. Odstředivá síla výrazně urychluje separační proces ve srovnání s gravitačními metodami. To je obzvláště důležité v odvětvích, kde je rychlé zpracování požadavkem.

Přesnost. Nabízejí přesnou separaci, i když se jedná o drobné částice nebo nepatrné kapičky, které mohou být pro jiné metody náročné.

Široký rozsah aplikací. Tyto stroje zvládnou různé úkoly, od čiření kapalin a zahušťování kalu až po separaci třífázových systémů (pevná látka-kapalina-kapalina).

Různé materiály. Dokážou zpracovat velké množství látek, včetně emulzí, suspenzí a dokonce i vzduchových směsí.

Škálovatelnost. Odstředivky a dekantéry se dodávají v různých velikostech, od laboratorních zařízení po stroje průmyslové velikosti. To znamená, že podniky mohou rozšířit své operace, aniž by měnily základní metodu separace.

Omezené ruční zásahy. Mnoho moderních jednotek nabízí automatizované řídicí systémy, které snižují potřebu ručního monitorování a nastavování.

Nepřetržitý tok.  Některé odstředivé separátory a dekantéry jsou navrženy pro nepřetržitý provoz, což umožňuje nepřerušované zpracování a zvýšenou produktivitu.

Účinnost prostoru. Ve srovnání s některými jinými separačními metodami tyto stroje často zabírají méně místa vzhledem ke své kapacitě zpracování, takže jsou vhodné pro zařízení s omezeným prostorem.

Nákladová efektivita. I když počáteční investice může být značná, dlouhodobé výhody ve smyslu zkrácení doby zpracování, vyšší výtěžnosti a nižších požadavků na údržbu mohou vést k významným úsporám nákladů.

Snížený dopad na životní prostředí. Dekantéry mohou například získat cenné látky z odpadních toků, které pak mohou být recyklovány nebo prodány.

Snížení množství odpadu: Účinným oddělením nežádoucích pevných látek nebo kapalin lze výrazně snížit objem odpadu.

Životnost a robustnost. Odstředivky a dekantéry jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů odolných vůči korozi a opotřebení a jsou známé svou dlouhou životností, zejména při správné údržbě.

Vylepšená kvalita produktu. Pro průmyslová odvětví, jako je farmacie a zpracování potravin, odstředivky zajišťují, že konečné produkty splňují přísné standardy čistoty a čirosti.

Bezpečnost. Moderní designy jsou vybaveny bezpečnostními prvky, které zabraňují provozním problémům a zajišťují pracovníkům bezpečné prostředí.

Použití odstředivek, odstředivých separátorů a dekantérů nabízí průmyslovým odvětvím efektivní, škálovatelné a nákladově efektivní řešení pro potřeby separace. Jejich přirozené výhody je činí nepostradatelnými v různých odvětvích, zajišťují vysoce kvalitní výsledky a efektivní zpracování.

 

Hlavní parametry stroje Сentrifug, odstředivých separátorů a dekantérů

Při zvažování nákupu nebo prodeje odstředivek, odstředivých separátorů nebo dekantérů na platformách, jako je Exapro, je nutné vyhodnotit určité parametry stroje. Tyto specifikace ovlivňují nejen funkčnost stroje, ale také jeho tržní hodnotu a vhodnost pro konkrétní úkoly. Zde jsou hlavní parametry stroje, které byste měli zvážit:

Typ & Design:

Typ: Existuje několik typů odstředivek, včetně tubulárních, diskových, dekantačních a košových, z nichž každá je vhodná pro specifické aplikace. 

Design: Týká se konfigurace typu masivní mísa, kónická mísa nebo posunovač, která může ovlivnit účinnost a typ separace.

Kapacita & Velikost:

Objemová kapacita: Udává objem materiálu, který může stroj zpracovat za dané období (např. litry/hodinu).

Zadržovací kapacita pevných látek: Udává objem pevných látek, které může stroj zadržet.

Fyzické rozměry: Zvláště důležité, pokud jsou v zařízení prostorově omezeny.

Rychlost rotace:

Maximální otáčky (otáčky za minutu): Vyšší otáčky obvykle vedou k lepší separaci, ale mohou se lišit v závislosti na konstrukci stroje a zamýšlené aplikaci.

G-Force: Ukazuje odstředivou sílu, kterou může stroj generovat. Vyšší G-síly mohou vést k efektivnější separaci, zejména menších částic.

Konstrukční materiál:

Odolnost proti korozi: Stroje používané v chemickém nebo farmaceutickém sektoru by měly být vyrobeny z materiálů odolných vůči korozi, jako je nerezová ocel nebo speciální slitiny.

Odolnost proti oděru: Zvláště důležitá, pokud stroj zpracovává abrazivní materiály.

Teplota & Hodnocení tlaku:

Rozsah provozních teplot: Některé procesy vyžadují specifické teplotní podmínky, takže je důležité znát možnosti stroje.

Hodnocení tlaku: Toto určuje maximální tlak, pod kterým může stroj bezpečně pracovat.

Typ disku & Napájení:

Hnací mechanismus: Může být elektrický, hydraulický nebo jiného typu. To ovlivňuje efektivitu stroje a provozní náklady.

Výkon motoru: Měřený v kilowattech (kW) nebo koňských silách (hp), udávající spotřebu energie a sílu stroje.

Funkce & Doplňky:

Automatizace & Řídicí systémy: Moderní stroje mohou mít pokročilé automatizační funkce, senzory a ovládací rozhraní pro optimální provoz.

Čisticí systémy: Zvláště důležité pro průmyslová odvětví, kde je hygiena prvořadá, jako je potravinářství a farmacie.

Věk & Podmínka:

Provozní doba: Udává, jak dlouho byl stroj využíván.

Údržba & Servisní záznamy: Dobře udržovaný stroj může mít vyšší tržní hodnotu a delší provozní životnost.

Značka & Model: Renomované značky nebo konkrétní modely mohou mít vyšší poptávku a mohou přinést lepší ceny nebo být spolehlivější ve výkonu.

Příslušenství & Přídavná zařízení: Jakékoli zahrnuté doplňky nebo příslušenství, jako jsou další rotory, bezpečnostní kryty nebo podávací čerpadla, mohou ovlivnit hodnotu a funkčnost stroje.

Soulad & Certifikace:

Bezpečnostní standardy: Stroje by měly splňovat regionální nebo mezinárodní bezpečnostní standardy.

Certifikace pro konkrétní odvětví: Obzvláště důležité pro odvětví, jako je farmacie nebo zpracování potravin.

Při nákupu nebo prodeji na platformě Exapro nebo podobných platformách je velmi důležité těmto parametrům jasně porozumět. Zajišťují, že kupující získávají stroje, které vyhovují jejich požadavkům, zatímco prodejci mohou svá zařízení efektivně prodávat a zajistit si optimální hodnotu.

 

Oblast použití 

Odstředivky, odstředivé separátory a dekantéry jsou všestranné stroje se širokou škálou aplikací v různých průmyslových odvětvích. Jejich primární funkcí je separace látek na základě hustoty pomocí odstředivé síly. Zde jsou hlavní oblasti použití těchto strojů:

Farmaceutický průmysl:

Receptura produktu: Centrifugy pomáhají při separaci a čištění léčiv a dalších léčivých sloučenin.

Sběr buněk: Používá se při separaci buněčných materiálů od růstových médií, zejména v biotechnologických aplikacích.

Frakcionace krve: Oddělování krevních složek pro různé terapeutické a diagnostické účely.

Chemický průmysl:

Extrakce rozpouštědlem: Odstranění rozpouštědel z produktů nebo surovin.

Srážení a krystalizace: Oddělování vysrážených pevných látek z matečného louhu.

Výroba polymerů: Oddělování monomerů od polymerů a další procesy.

Zpracování potravin a nápojů:

Mlékárenský průmysl: Oddělování smetany od mléka, čeření másla a zpracování sýrové syrovátky.

Vaření: Čištění piva odstraněním kvasinek a jiných částic.

Výroba šťávy: Oddělování dužiny a semen od ovocných šťáv.

Zpracování oleje: Rafinace jedlých olejů oddělováním nečistot.

Biotechnologie:

Separace proteinů: Izolace specifických proteinů pro terapeutické nebo diagnostické aplikace.

Mikrobiální sběr: Oddělování mikroorganismů z růstového média pro různé aplikace, včetně výroby antibiotik nebo enzymů.

Aplikace pro životní prostředí:

Čištění odpadních vod: Dekantéry se široce používají k oddělení kalů od odpadních vod v čistírnách.

Čištění ropných skvrn: Centrifugy mohou pomoci oddělit ropu od mořské vody při odstraňování ropných skvrn.

Minerální a ropný průmysl:

Zpracování minerálů: Získávání a čištění minerálů z rud.

Rafinace ropy: Oddělování různých složek ropy na základě hustoty.

Zemědělský sektor:

Výroba biopaliv: Oddělování lipidů nebo olejů z biomasy při výrobě bionafty.

Výroba vína: Čiření vína odstraněním usazenin.

Námořní průmysl:

Zpracování paliva: Odstředivky se na lodích používají k úpravě paliva do bunkrů odstraněním vody a usazenin.

Úprava vody ve stokovém prostoru: Oddělování ropy od vody v podpalubí lodí, aby se zabránilo znečištění.

Laboratoř a výzkum:

Analýza vzorků: Používá se pro procesy, jako je extrakce DNA nebo analýza mikrobiálních kultur.

Ultracentrifugace: Používá se v molekulární biologii a biochemii k oddělení molekul, jako jsou proteiny a nukleové kyseliny.

Průmysl kovů a oceli:

Recyklace chladicí kapaliny: Oddělování kovových třísek a nečistot od chladicích kapalin a maziv při obráběcích operacích.

Textilní průmysl:

Obnova barviv: Regenerace barviva z odpadních vod, čímž se snižuje dopad na životní prostředí a odpad.

Všude tam, kde je potřeba oddělovat komponenty na základě jejich hustot nebo když je třeba izolovat částice ze směsi, přicházejí do hry odstředivky, odstředivé separátory nebo dekantéry. Jejich přizpůsobivost a efektivita je činí nepostradatelnými v širokém spektru průmyslových odvětví.

 

Výrobci Сentrifug, odstředivých separátorů a dekantérů

Po celém světě existuje několik renomovaných výrobců odstředivek, odstředivých separátorů a dekantérů. Mnohé z těchto značek vyrábí vysoce kvalitní vybavení a jsou často uvedeny na tržištích, jako je Exapro. Zde jsou někteří z nejvýznamnějších výrobců:

Alfa Laval: Přední globální poskytovatel známý výrobou široké škály zařízení, včetně odstředivých separátorů a dekantérů pro různé průmyslové aplikace.

GEA Westfalia Separator: Společnost má dlouhodobou pověst ve výrobě odstředivých separačních zařízení pro různá odvětví.

Andritz: Známý pro své vysoce výkonné dekantační odstředivky, především pro ekologický, chemický a potravinářský průmysl.

Flottweg: Německá společnost se zaměřením na odstředivky, pásové lisy a systémy pro separaci pevných látek a kapalin.

Pieralisi: Obzvláště známý pro své dekantéry a separační řešení v průmyslu olivového oleje, ale obstarávají i jiná odvětví.

Hiller GmbH: Výrobce, který se specializuje na dekantační odstředivky pro řadu aplikací od čištění odpadních vod až po zpracování potravin.

Mitsubishi Kakoki Kaisha (MKK): I když mají řadu podniků, jejich divize průmyslových strojů vyrábí mimo jiné odstředivé separátory.

Thomas Broadbent & Sons: Výrobce se sídlem ve Spojeném království známý svými průmyslovými odstředivkami.

SPX FLOW: Vyrábí řadu zpracovatelských zařízení, včetně odstředivých separátorů, pro různá průmyslová odvětví.

Beckman Coulter: V laboratorním prostředí je Beckman Coulter uznávaným názvem pro ultracentrifugy a další laboratorní centrifugy.

Thermo Fisher Scientific: Další významné jméno v oblasti laboratorního vybavení, vyrábí centrifugy pro výzkum a klinické aplikace.

Sharples (součást Alfa Laval): Známý pro svou řadu odstředivých zařízení.

Kubco: Specializuje se na dekantační odstředivky a služby, především pro ropný a plynárenský průmysl.

Při prozkoumávání nabídek na platformách, jako je Exapro, je užitečné znát tyto výrobce, protože mají v oboru prokazatelné zkušenosti. Vždy však zajistěte provedení náležité péče tím, že zkontrolujete konkrétní model, jeho stav, specifikace a všechny dostupné recenze nebo zpětnou vazbu.