Exapro, přední online tržiště pro použité průmyslové stroje, nabízí pestrou škálu mlýnů přizpůsobených pro různá odvětví, včetně farmaceutického, chemického, potravinářského a dalších. Od snížení velikosti částic až po mísení, mlýny jsou nástrojem pro dosažení jemných, konzistentních produktů. Na Exapro najdete mlýny vhodné jak pro malé laboratoře, tak pro velkovýrobu, s cenami v rozmezí 12 000 až 68 000 eur. Toto široké cenové spektrum uspokojuje různé potřeby a odráží faktory, jako je pověst značky, stáří, kapacita a technologické vlastnosti. Na platformě lze nalézt renomované výrobce jako Fritsch, Retsch a Hosokawa Alpine, kteří zajišťují kvalitu a spolehlivost. Ať už jste kupující, který hledá špičkové stroje, nebo prodejce, který chce nabídnout dobře udržovaný mlýn, platforma Exapro celý proces zjednodušuje. S jeho rozsáhlým seznamem a uživatelsky přívětivým rozhraním nebylo hledání nebo prodej mlýnů přizpůsobených konkrétním průmyslovým potřebám nikdy jednodušší.

Drtič MICRO PULVERIZER MP 3W Žhavá nabídka

Rok: 2020

Vybavení: Drtič typ: MIKRO PULVERIZER MP 3W Výrobce: HOSOKAWA ALPINE AG (NĚMECKO) OBLASTI POUŽITÍ: Chemická výroba, výroba uhlí, potravinářská výroba, výroba hnojiv. rok výroby: 2020 STAV: NOVÝ (NEPOUŽITÝ) Počet kusů na skladě: 1

Mlýnek Merz Aufbereitungstechnik GmbH BB 650/350

Rok: 2020

Vybavení: Čelisťový drtič typ: BB 650/350 Výrobce: Merz Aufbereitungstechnik GmbH (Německo) OBLASTI POUŽITÍ: geologie, metalurgie, strojírenství, elektronika, životní prostředí, recyklace, sklo, keramika, stavební materiály, chemie, plasty. rok výroby: 2020 STAV: NOVÝ (NEPOUŽITÝ) K dispozici: 2

Mlýnek HOSOKAWA ALPINE AG MICRO ACM 40 EC

Rok: 2020

Vybavení: Mlýnský třídič typ: MICRO ACM 40 EC Výrobce: HOSOKAWA ALPINE AG (NĚMECKO) Odvětví použití: Chemický průmysl, potravinářství, výroba práškových nátěrových hmot. rok výroby: 2020 STAV: NOVÝ (NEPOUŽITÝ) Počet kusů na skladě:1 UMÍSTĚNÍ: NOVOKUZNĚCK

FITZPATRICK MOD. FITZMILL DKAS012 - Použitý rozmělňovací kladivový mlýn

Rok:

POPIS: Drtící mlýn se používá pro zmenšení velikosti, mletí, pulverizaci a dispergaci mokrých a suchých produktů ve farmaceutickém, chemickém, potravinářském, kosmetickém, hnojivovém průmyslu atd. Řízené zmenšování velikosti částic pomáhá zajistit, že mletý materiál bude konzistentní a opakovatelný s ohledem na na barvu, jednotnost, tekutost, hustotu. Produkt je přiváděn shora skrz násypku a rotační ventil a materiál padá na sestavu šlehače …

Mlýnek Merz Aufbereitungstechnik WBP 5/12

Rok: 2020

Vybavení: Válcový mlýn typ: WBP 5/12 Výrobce: Merz Aufbereitungstechnik GmbH (Německo) OBLASTI POUŽITÍ: Chemická, uhelná, potravinářská výroba, výroba hnojiv. rok výroby: 2020 STAV: NOVÝ (NEPOUŽITÝ) skladem: 1 UMÍSTĚNÍ: NOVOKUZNĚCK


Mlýnek Hosokawa alpine AG APC-P 500 Žhavá nabídka

Rok: 2020

Vybavení: Předdrtič typ: APC-P 500 Výrobce: Hosokawa Alpine AG (Německo) rok výroby: 2020 STAV: NOVÝ (NEPOUŽITÝ) K dispozici: 1

Mlýnek Buhler Three-Roll Hydraulic Mill

Rok: 1971

Tříválcový hydraulický mlýn Buhler pro výrobu barev a čokolády Je třeba provést údržbu/revizi. K dispozici jsou 3 kusy mlýnů o průměru 800 mm a 1 kus mlýnu o průměru 600 mm.

Mlýnek Merz Aufbereitungstechnik GmbH WBG 5/8 PN

Rok:

Zařízení: Válcový drtič typ: WBG 5/8 PN Výrobce: Merz Aufbereitungstechnik GmbH (NĚMECKO) Oblast použití: Chemický, uhelný a potravinářský průmysl. Také hnojiva rok výroby: 2020 STAV: NOVÝ (NEPOUŽITÝ) sada na skladě: 1

Mlýnek Frewitt TC-150

Rok: 2003

Kapacita komory 0 L
Výkon motoru 4 kW
Počet otaček 3800 rpm

Mlýnek Fryma MSZ 50

Rok: 1990

Kapacita komory 6 L
Výkon motoru 45 kW


Perlový mlýn Oliver Battle model Supermill EHP-50

Rok: 2001

Kapacita komory 50 L
Výkon motoru 36 kW
Průměr 250 mm

Mlýnek Quadro Comil 197S

Rok: 2006

Kapacita komory 360 L
Průměr 127 mm
Počet otaček 2850 rpm
Výkon motoru 1.5 kW

Mlýnek Hosokawa Alpine Contraplex 160 C

Rok: 2014

Počet otaček 16500 rpm
Výkon motoru 5.5 kW

Mlýnek China Xinda Machinery Technology Co CSJ 120B Nizký počet hodin v provozu

Rok: 2015

Kapacita komory 200 L
Výkon motoru 1.5 kW
Počet otaček 400 rpm

Mlýnek Servolift + Frewitt HM et TC200

Rok: 2008

Kapacita komory 6 L
Průměr 250 mmMlýnek Omsat Broyeur

Rok: 2004

Počet otaček 14 rpm
Výkon motoru 3 kW
Průměr 370 mm


Mlýny v kategorii Pharmaceutical-Chemical: Průvodce nabídkami společnosti Exapro

Exapro se etablovalo jako hlavní tržiště pro profesionály, kteří chtějí buď koupit nebo prodat použité průmyslové stroje. Mezi širokou škálou strojů dostupných na naší platformě vždy přitahovaly významnou pozornost mlýny v kategorii Pharmaceutical-Chemical.

Mlýny, jak většina profesionálů ve farmaceutickém a chemickém sektoru ví, jsou zásadním zařízením používaným k mletí, drcení nebo drcení materiálů za účelem získání jemných prášků nebo suspenzí. Toto strojní zařízení hraje klíčovou roli v obou sektorech, protože konzistence a distribuce velikosti částic přísad často určují efektivitu procesů a kvalitu konečných produktů. Od přípravy aktivních farmaceutických složek až po zpracování chemických sloučenin, mlýny zajišťují, že základní materiály mají optimální velikost a konzistenci.

Proč zvolit Exapro?

Exapro nabízí rozsáhlý a rozmanitý inventář. To dává kupujícím na výběr z mnoha možností, které splňují různé rozpočtové rozsahy, provozní potřeby a preference značky. Prodejci na druhou stranu získávají přístup k širokému publiku potenciálních kupců, čímž se zvyšuje pravděpodobnost rychlého a ziskového prodeje. 

Ceny mlýnů v této kategorii na naší platformě se obvykle pohybují mezi 12 000 a 68 000 eur. Pro kupující nabízí tato řada velkou flexibilitu. Ti, kteří mají omezený rozpočet, mohou stále najít spolehlivé stroje k hranici &12 000 eur, které, i když jim mohou chybět nějaké zvonky a píšťalky nebo mají trochu více provozní historie, mohou stále efektivně sloužit. Na druhou stranu, profesionálové, kteří hledají špičkové, vysokokapacitní mlýny s pokročilými funkcemi, se mohou poohlédnout po možnostech blížící se řadě & 68 000 eur.

Jednou z hlavních vlastností nákupu nebo prodeje na Exapro je vnitřní transparentnost a důvěryhodnost. Naše platforma poskytuje podrobné popisy a specifikace každého stroje. Kromě toho přímý kontakt mezi kupujícími a prodávajícími podporuje pocit důvěry a důvěry. Tato přímá komunikace zajišťuje, že obě strany mohou snadno vyjasnit pochybnosti, vyjednat podmínky a dokončit obchody bez zbytečných prostředníků.

Navíc je proces nákupu nebo prodeje na Exapro poměrně zjednodušený. Pro prodejce je proces zařazování přímočarý a v pohotovosti je k dispozici specializovaný tým. Na druhou stranu kupující mohou snadno procházet nabídky, filtrovat na základě preferencí a přímo kontaktovat prodejce.

Pro ty, kteří si cení dopadů svých činností na životní prostředí, je nákup použitých strojů, jako jsou mlýny, také udržitelnou volbou. Tím, že dáváme strojům druhý život, snižujeme potřebu výroby nových jednotek, čímž šetříme zdroje a snižujeme dopad na životní prostředí.

Ať už se chystáte koupit mlýnek pro potřeby farmaceutického nebo chemického zpracování, nebo chcete prodat mlýn, který vám dobře sloužil, Exapro je platforma, které můžete důvěřovat. Díky našemu rozsáhlému inventáři, transparentnímu jednání a efektivním procesům bude vaše další transakce se stroji jistě bezproblémová.

 

Hlavní výhody mlýnů

Mlýny, zejména ve farmaceutickém a chemickém průmyslu, hrají klíčovou roli v různých procesech. Zde jsou hlavní výhody mlýnů:

Snížení velikosti částic: Jednou z primárních funkcí mlýnů je rozkládat větší částice na menší. Tato schopnost dosáhnout jemných velikostí částic zvyšuje rychlost rozpouštění mnoha léků a chemikálií, což vede ke zvýšené biologické dostupnosti ve farmaceutických látkách a zlepšené reaktivitě v chemikáliích.

Rovnoměrnost: Mlýny zajišťují konzistentní a stejnoměrnou distribuci velikosti částic. Tato jednotnost je nezbytná pro dosažení předvídatelných a reprodukovatelných výsledků, ať už při formulaci léčiv nebo chemických reakcí.

Vylepšená plocha povrchu: Proces frézování zvětšuje plochu povrchu materiálu. Zvětšený povrch může zvýšit rychlost rozpouštění, absorpce a reaktivity látky, což vede k efektivnějším procesům.

Míchání a míchání: Některé mlýny jsou navrženy nejen ke snížení velikosti částic, ale také k míchání a míchání různých složek. Tato schopnost je rozhodující ve formulacích, kde je vyžadována homogenní směs.

Flexibilita: Moderní mlýny se dodávají s nastavitelným nastavením, které operátorům umožňuje vybrat požadovanou velikost částic nebo dosáhnout specifických textur. Tato flexibilita je zásadní pro procesy, které vyžadují různé velikosti částic.

Škálovatelnost: Mlýny lze použít jak pro malá laboratorní zařízení, tak pro průmyslovou výrobu ve velkém měřítku. Tato škálovatelnost je nezbytná pro fáze výzkumu a vývoje, což umožňuje snadný přechod z pilotního měřítka na plnohodnotnou výrobu.

Zlepšená rozpustnost: Ve farmaceutickém průmyslu je zlepšení rozpustnosti špatně rozpustných léčiv významnou výzvou. Mletí, zejména nanomletí, může zvýšit rozpustnost a následně i biologickou dostupnost takových léčiv.

Deaglomerace: Shlukování nebo agregace částic může být v mnoha procesech problematické. Mlýny pomáhají při deaglomeraci nebo rozbíjení těchto shluků, aby bylo zajištěno hladké zpracování a optimální kvalita produktu.

Energeticky efektivní: Mnoho moderních mlýnů je navrženo s ohledem na energetickou účinnost, což zajišťuje, že procesy jsou nejen efektivní, ale také ekonomické z dlouhodobého hlediska.

Všestrannost: Mlýny lze použít pro širokou škálu materiálů, od tvrdých látek, jako jsou rudy a minerály, až po měkké, jako jsou potravinářská zrna nebo farmaceutická činidla.

Mlýny poskytují nepostradatelnou službu mimo jiné ve farmaceutickém a chemickém průmyslu. Jejich schopnost zajistit přesné zmenšení velikosti částic a zajistit jednotnost produktu z nich dělá základní nástroje v různých procesech.

 

Hlavní parametry stroje Mills 

Při nákupu nebo prodeji mlýnů na Exapro existuje několik klíčových parametrů stroje a faktorů, které byste měli zvážit, abyste mohli činit informovaná rozhodnutí a zajistit úspěšnou transakci. Mezi tyto parametry a faktory patří:

Typ mlýna: Určete konkrétní typ mlýna, který potřebujete, jako jsou kulové mlýny, kladivové mlýny, válcové mlýny nebo koloidní mlýny. Typ frézy bude záviset na vaší aplikaci a materiálech, které budete zpracovávat.

Kapacita: Zvažte zpracovatelskou kapacitu mlýna, obvykle měřenou v kilogramech za hodinu (kg/h) nebo litrech za hodinu (l/h). Ujistěte se, že kapacita mlýna odpovídá vašim výrobním požadavkům.

Jmenovitý výkon: Poznamenejte si jmenovitý výkon mlýna, který se obvykle měří v kilowattech (kW) nebo koňských silách (HP). Jmenovitý výkon ovlivňuje účinnost frézování a průchodnost.

Rozsah velikosti částic: Pochopte rozsah velikostí částic, které může mlýn produkovat. Některé mlýny jsou nastavitelné a umožňují různé distribuce velikosti částic, zatímco jiné se specializují na konkrétní rozsahy velikostí.

Kompatibilita materiálů: Zkontrolujte kompatibilitu materiálů kontaktních částí mlýna s látkami, které budete zpracovávat. Je důležité vyhnout se jakýmkoli chemickým reakcím nebo kontaminaci.

Stav: Posuďte celkový stav mlýna. Je nový, použitý nebo repasovaný? Zvažte faktory, jako je opotřebení, historie údržby a potřeba jakýchkoli oprav nebo upgradů.

Značka a model: Pověst značky a konkrétní model závodu mohou být významnými faktory při určování hodnoty, spolehlivosti a snadného hledání náhradních dílů.

Věk: Starší mlýny mohou být levnější, ale mohou vyžadovat větší údržbu nebo postrádat některé moderní funkce. Novější modely mohou nabízet pokročilé technologie a vyšší účinnost, ale jsou dražší.

Záznamy o údržbě: Pokud jsou k dispozici, zeptejte se na historii údržby mlýna, včetně pravidelného servisu, oprav a veškerých provedených upgradů nebo úprav.

Příslušenství a nástavce: Zkontrolujte, zda je mlýnek dodáván s nějakým dalším příslušenstvím nebo nástavci, které by mohly zlepšit jeho funkčnost nebo zvýšit jeho univerzálnost.

Umístění a doprava: Při nákupu ze vzdáleného místa zvažte umístění závodu a zohledněte náklady na dopravu. Pro prodejce může zadání možností dopravy přilákat širší okruh kupujících.

Cena: Cena je zásadním faktorem pro kupující i prodávající. Stanovte spravedlivou a konkurenceschopnou cenu na základě stavu, specifikací a poptávky na trhu.

Tržní poptávka: Uvědomte si aktuální tržní poptávku po mlýnech ve vaší konkrétní kategorii. Může ovlivnit jak cenu, tak rychlost prodeje.

Bezpečnostní funkce: Zkontrolujte, zda má mlýnek bezpečnostní prvky a zda vyhovuje průmyslovým standardům, zejména pokud je určen pro použití v regulovaných odvětvích, jako je farmacie.

Po pečlivém vyhodnocení těchto parametrů a faktorů stroje můžete činit informovaná rozhodnutí při nákupu nebo prodeji fréz na Exapro a zajistit, aby vaše transakce odpovídala vašim konkrétním potřebám a očekáváním.

 

Oblast použití 

Mlýny díky své všestrannosti nacházejí uplatnění v široké řadě odvětví. Zde jsou některé z primárních oblastí použití těchto strojů:

Farmaceutický průmysl: Mlýny jsou ve farmaceutickém sektoru nepostradatelné pro zmenšení velikosti částic, což je zásadní pro rychlost rozpouštění léčiv. Používají se při formulaci tablet, kapslí, mastí a dalších systémů pro dodávání léčiv. Nanomilling, podkategorie, může zvýšit biologickou dostupnost špatně rozpustných léčiv.

Chemický průmysl: V chemickém sektoru hrají mlýny roli při mletí chemikálií, aby se dosáhlo požadované velikosti částic nebo povrchu, což může ovlivnit reakční rychlost a kvalitu produktu.

Potraviny & Nápojový průmysl: Mlýny se široce používají ke zpracování potravinářských obilovin, koření a dalších surovin. Používají se například při výrobě mouky, kakaa a různých past.

Kosmetika: U kosmetiky, zejména u té ve formě prášku, jako jsou tvářenky nebo oční stíny, mlýnky zajišťují jemnou a konzistentní velikost částic, která je potřebná pro hladkou aplikaci.

Hornictví a metalurgie: Mlýny, zejména kulové mlýny, se používají k mletí rud na jemné částice, aby se oddělily cenné minerály nebo je připravily pro další zpracování.

Zemědělství: Mlýny se používají ke zpracování různých zemědělských produktů, včetně mletí obilí na krmivo pro zvířata.

Pigmenty a barvy: Při výrobě barev, inkoustů a barviv mlýny zajišťují, aby pigmenty měly správnou velikost částic pro dosažení požadovaného odstínu a konzistence.

Keramika: V keramickém průmyslu se mlýny používají k mletí surovin, jako je jíl nebo silikáty, na požadovanou konzistenci před tvarováním a vypalováním.

Biotechnologie: V biotechnologických laboratořích mohou být mlýny použity k rozkladu rostlinných materiálů, buněk nebo jiných biologických entit pro výzkumné účely.

Plasty a polymery: V plastikářském průmyslu lze mlýny použít k mletí nebo drcení plastových pelet nebo odpadu na požadovanou velikost, a to buď pro recyklaci nebo další zpracování.

Environmentální: Mlýny se někdy používají v procesech nakládání s odpady nebo recyklaci, pomáhají rozkládat materiály pro snadnější manipulaci nebo přepracování

Výzkum a vývoj: Ve výzkumných a vývojových laboratořích se mlýny používají k experimentálním účelům, ať už jde o testování nových lékových forem nebo vývoj inovativních materiálů.

Toto je jen několik příkladů, které však podtrhují všestrannost a širokou využitelnost mlýnů napříč průmyslovými odvětvími. V závislosti na specifických požadavcích každého sektoru mohou existovat specifické typy nebo konfigurace mlýnů, které jsou zvláště vhodné.

 

Výrobci mlýnů 

Po celém světě existuje mnoho renomovaných výrobců mlýnů, kteří vyrábějí vysoce kvalitní zařízení vhodná pro různá průmyslová odvětví. Některé stroje těchto výrobců mohou být uvedeny na Exapro. Zde je několik významných jmen:

Fritsch: Přední výrobce laboratorních přístrojů, včetně řady mlýnků vhodných pro různé aplikace.

Retsch: Výrobky společnosti Retsch, známé výrobou vysoce kvalitních mlecích a sítovacích zařízení, se běžně používají v laboratořích a výzkumných a vývojových zařízeních.

Hosokawa Alpine: Přední světový dodavatel systémů a komponent pro zpracování prášku a částic. Jejich stroje jsou oblíbené zejména ve farmaceutickém a chemickém sektoru.

Bühler: Díky silnému zastoupení v potravinářském průmyslu vyrábí Bühler různé typy mlýnů, včetně válcových a kladivových mlýnů.

Netzsch: Globální společnost specializující se na mokré a suché mletí, jakož i na míchání, dispergování, odvzdušňování a klasifikaci.

IKA: Společnost IKA, známá svým laboratorním vybavením, vyrábí řadu mlýnů vhodných pro výzkum a vývoj a malosériovou výrobu.

Loesche: Obzvláště známý pro své vertikální válcové mlýny používané v cementářském a těžebním průmyslu.

FrymaKoruma: Společnost známá vysoce kvalitním zpracovatelským zařízením, včetně mlýnů používaných ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu.

Tema Machinery: Nabízejí řadu mlýnů, včetně kladivových mlýnů a kulových mlýnů, vhodných pro různá průmyslová odvětví.

Pallmann: Celosvětový výrobce, který se specializuje na zmenšování velikosti a zpracovatelské stroje v různých průmyslových odvětvích.

Quadro Engineering: Uznáváno pro své inovace v oblasti snižování velikosti částic a mlecích zařízení, zejména ve farmaceutickém sektoru.

Stojí za zmínku, že dostupnost konkrétních značek nebo modelů na Exapro se může lišit v závislosti na aktuální nabídce a poptávce na trhu. Pokud máte zájem o konkrétní značku nebo model, bylo by dobré pravidelně kontrolovat platformu Exapro nebo nastavit upozornění na konkrétní záznamy nebo kontaktovat náš tým podpory pro další podrobnosti.