Plazmové a plynové řezací stroje se staly nepostradatelnými v průmyslových odvětvích od automobilového a leteckého průmyslu až po umění a stavebnictví. Tyto stroje vynikají mimořádnou přesností, všestranností a rychlostí. Zaměřují se na celou řadu aplikací, včetně výroby, oprav a umělecké tvorby, při řezání různých kovů od tenkých plechů po silné plechy.

Na Exapro mohou profesionálové prozkoumat vybraný výběr použitých plazmových a plynových řezacích strojů, které kombinují kvalitu s cenovou dostupností. Tyto stroje spadají do cenového rozpětí od 18 000 do 60 000 Eur a jsou vhodné pro začínající dílny i zavedené podniky. S transparentností ve svém jádru společnost Exapro zajišťuje, že seznam každého stroje poskytuje komplexní přehled a zdůrazňuje jeho stav a funkce.

Renomovaní světoví výrobci, jako jsou mimo jiné Hypertherm, ESAB a Lincoln Electric, nacházejí zastoupení na Exapro, což vám zajišťuje přístup ke špičkové technologii bez zbrusu nové cenovky. Díky závazku společnosti Exapro ke kvalitě a širokému sortimentu nebyla investice do použitého stroje pro řezání plazmou/plynem nikdy bezpečnější ani ekonomičtější.

5osá plazmová řezací linka pro profily a trubky DANOBAT RPD 126 Nizký počet hodin v provozu

Rok: 2005

Délka plechu 12000 mm
Max standartní Šířka ocely 40 mm
Type of source Plasma
Šírka plechu 1000 mm
Number of heads 1
Source model ESAB precision plasmiarc 450

Řezačka plasmová / plynová SATO LS 3000

Rok: 2005

Max standartní Šířka ocely 300 mm
Type of source Gas
CNC Ano
Number of heads 4
Source model -
Typ CNC 802

Řezačka plasmová / plynová OXYMILLL 3000x8000

Rok: 2005

Délka plechu 8000 mm
Max standartní Šířka ocely 300 mm
Type of source Gas
Šírka plechu 3000 mm
Number of heads 6
Source model oxygas

Řezačka plasmová / plynová Baykal 3014

Rok: 2011

Délka plechu 12000 mm
Max standartní Šířka ocely 40 mm
Type of source Gas + Plasma
Šírka plechu 3000 mm
Number of heads 1
Source model HPR260


Řezačka plasmová / plynová Zakmet FIRECUT 1325 13000 X 2500 CNC

Rok: 2011

Délka plechu 13000 mm
Type of source Gas + Plasma
CNC Ano
Šírka plechu 2500 mm
Source model
Typ CNC Hypertherm EDGE'Pro

Řezačka plasmová / plynová SATO SATRONIK

Rok: 2002

Délka plechu 24000 mm
Max standartní Šířka ocely 30 mm
Type of source Gas
Šírka plechu 6000 mm
Number of heads 3
Source model

Řezačka plasmová / plynová Eckert Jantar 2 Dobrá cena

Rok: 2007

Délka plechu 14580 mm
Max standartní Šířka ocely 10 mm
Type of source Gas + Plasma
Šírka plechu 3200 mm
Number of heads 1
Source model PA-S45W

Řezačka plasmová / plynová Safmatic Cybertome-E, Oxy 5200 mm

Rok:

Délka plechu 12700 mm
Max standartní Šířka ocely 80 mm
Source model argon-hydrogen
Šírka plechu 5200 mm
Type of source Gas
CNC Ano

Plazmový řezací stroj SATO LS 3500

Rok: 2008

Šírka plechu 3100 mm
Source model Kjellberg hifocus 280 i
Typ CNC SATO 3010
Type of source Plasma
CNC Ano

Řezačka plasmová / plynová Hypertherm HPm Steel Max HPR130

Rok: 2008

Délka plechu 4000 mm
Max standartní Šířka ocely 500 mm
CNC Ano
Šírka plechu 2000 mm
Source model
Typ CNC HPM

Řezačka plasmová / plynová Stigal Dynamic Speed HQ 1500X3000

Rok: 2013

Délka plechu 3000 mm
Max standartní Šířka ocely 20 mm
Source model CAD / CAM WRYKRYS software
Šírka plechu 1500 mm
Type of source Plasma
CNC Ano


Řezačka plasmová / plynová MICROSTEP MASTERCUT-X 6001 20PG

Rok: 2017

Délka plechu 6000 mm
Type of source Gas + Plasma
CNC Ano
Šírka plechu 2000 mm
Source model Z1 - HiFocus 160i
Typ CNC iMSNC 500

Řezačka plasmová / plynová VANAD Bluester 30/40

Rok: 2016

Délka plechu 2500 mm
Max standartní Šířka ocely 200 mm
Source model
Šírka plechu 4000 mm
Type of source Plasma
Typ CNC

Řezačka plasmová / plynová Vanad Proxima

Rok: 2008

Délka plechu 6000 mm
Max standartní Šířka ocely 90 mm
Type of source Gas + Plasma
Šírka plechu 2000 mm
Number of heads 2
Source model Kjellberg

Řezačka plasmová / plynová Esab UXD-P 250

Rok: 2002

Délka plechu 8000 mm
Max standartní Šířka ocely 25 mm
Source model
Šírka plechu 2500 mm
Type of source Plasma
Typ CNC

Řezačka plasmová / plynová Baykal BPS 3014

Rok: 2011

Délka plechu 14000 mm
Type of source Plasma
CNC Ano
Šírka plechu 3000 mm
Source model HPR 260xd
Typ CNC

Řezačka plasmová / plynová Hypertherm Burny plus 32mm

Rok: 2001

Délka plechu 6000 mm
Max standartní Šířka ocely 32 mm
Type of source Plasma
Šírka plechu 2500 mm
Number of heads 3
Source model Hypertherm

Řezačka plasmová / plynová AMG S820

Rok: 2013

Délka plechu 6100 mm
Max standartní Šířka ocely 200 mm
Source model TAIWAN PLASMA CORPOR AP201
Šírka plechu 2500 mm
Type of source Plasma
Typ CNC


Exapro a plazmové/plynové řezací stroje: Zvyšte svou průmyslovou efektivitu

Ve složité a dynamické říši průmyslových strojů snaha o dokonalost a efektivitu nikdy nepolevuje. Pro pracovníky v kovoprůmyslu, zejména v oblasti lisování a kování, je prvořadé začlenění nejmodernějších strojů, jako jsou plazmové/plynové řezací stroje. Tyto technologie však mají svou cenu, a to jak z hlediska nákladů, tak z hlediska udržitelnosti životního prostředí. Vstupte do Exapro, tržiště pro použité průmyslové stroje, kde vám nejen pomůžeme získat tyto stroje, ale také prosadíme udržitelnost a nákladovou efektivitu.

Porozumění plazmovým/plynovým řezacím strojům v rámci kovu – lisy/kování

Plazmové a plynové řezací stroje jsou předvojem tváření a úprav kovů. Pomocí soustředěného a řízeného paprsku plazmy nebo proudu vysokorychlostního plynu tyto stroje řežou, tvarují a konfigurují kovy podle přesných specifikací. Jsou neocenitelným přínosem v průmyslu lisů a kování, poskytují jemnost a přesnost, které jsou nepostradatelné jak pro složitá umělecká díla, tak pro průmyslové výrobky ve velkém měřítku.

Význam těchto strojů podtrhuje jejich schopnost pracovat s širokou škálou kovů, od hliníku po nerezovou ocel, což zajišťuje všestrannost, která z něj činí základní výhodu v mnoha dílnách a továrnách.

Exapro Edge

Rozhodnutí pro nákup prostřednictvím Exapro nabízí profesionálům řadu výhod. Každý stroj uvedený na Exapro prochází přísnou kontrolou kvality, která zajišťuje, že i když je používán, stále má nejvyšší kvalitu a bude fungovat podle očekávání.  Rozmanitost strojů dostupných na Exapro znamená, že profesionálové mohou často najít konkrétní modely nebo verze zařízení, které již nemusí být dostupné jako nové.

Stejně jako u všech strojů jsou nové technologie často spojeny s vysokými cenami. Pokud se však rozhodnou koupit použité stroje prostřednictvím společnosti Exapro, mohou profesionálové získat špičkové stroje bez často nemožných nákladů na zcela nové vybavení. Cena plazmových/plynových řezacích strojů se může značně lišit v závislosti na faktorech, jako je značka, schopnosti, stáří a celkový stav. V rozsáhlém inventáři Exapro můžete najít tyto stroje za cenu od 18 000 do 60 000 EUR. Tato řada vyhovuje spektru potřeb a rozpočtů, díky čemuž jsou špičkové stroje dostupné pro různorodou škálu profesionálů. Ve světě, který si stále více uvědomuje svou ekologickou stopu, je nákup použitých strojů ekologickou volbou. Tím, že dáváme strojům druhý život, aktivně snižujeme odpad a podporujeme oběhové hospodářství.

Exapro vyniká nejen svým rozsáhlým katalogem použitých průmyslových strojů, ale také specializovaným týmovým vedením, které zajišťuje, že každá transakce bude hladká, transparentní a přínosná pro kupující i prodávající. S Exapro nemáte jen přístup na tržiště, ale do komplexního ekosystému, který zajišťuje, že ať už kupujete nebo prodáváte stroje, vždy činíte informovaná, bezpečná a prospěšná rozhodnutí.

 

Výhody plazmových / plynových řezacích strojů 

Plazmové a plynové řezací stroje způsobily revoluci v kovoobráběcím průmyslu tím, že nabízejí kombinaci rychlosti, přesnosti a všestrannosti. Tyto stroje se staly nezbytnými nástroji pro mnoho výrobních a průmyslových aplikací. Zde jsou hlavní výhody plazmových/plynových řezacích strojů:

Přesnost a přesnost: Plazmové/plynové řezací stroje nabízejí vysoký stupeň přesnosti a umožňují složité a detailní řezy. Tato přesnost zajišťuje, že vyráběné díly a komponenty splňují přísné tolerance, což je nezbytné pro mnoho průmyslových odvětví.

Rychlost: Ve srovnání s tradičními metodami řezání kovů může být řezání plazmou a plynem výrazně rychlejší, což vede ke zvýšení rychlosti výroby a kratší době zpracování projektu.

Všestrannost: Tyto stroje dokážou řezat širokou škálu kovů, od tenkých plechů po tlusté plechy, a jsou vhodné pro různé materiály, včetně oceli, hliníku, mosazi a mědi a dalších.< /p>

Čisté řezy: Řezání plazmou/plynem vytváří čistší hrany s menším počtem otřepů, což snižuje potřebu sekundárních dokončovacích procesů. To nejen šetří čas, ale také zajišťuje hladší povrch konečného produktu.

Nákladově efektivní: Postupem času může být řezání plazmou/plynem nákladově efektivnější než některé jiné metody řezání. I když počáteční investice může být vyšší, účinnost a rychlost procesu může vést k dlouhodobým úsporám.

Bezpečný provoz: Při správném provozu a se správnými bezpečnostními opatřeními jsou stroje na řezání plazmou a plynem bezpečné. Mnoho moderních strojů je vybaveno bezpečnostními prvky a senzory, které dále zvyšují provozní bezpečnost.

Kompaktní design: Mnoho plazmových řezaček je navrženo tak, aby byly kompaktní a přenosné, což umožňuje snadnou přepravu a flexibilitu v místech, kde je lze použít, zvláště užitečné pro práce na místě.

Minimální tepelně ovlivněná zóna (HAZ): Plazmové řezání generuje koncentrovaný zdroj tepla, jehož výsledkem je menší tepelně ovlivněná zóna ve srovnání s jinými metodami řezání. To snižuje pravděpodobnost deformace materiálu nebo strukturálních změn během procesu řezání.

Automatizované schopnosti: Mnoho moderních plazmových/plynových řezacích strojů lze integrovat se systémy počítačového numerického řízení (CNC), což umožňuje automatizované a opakované řezné vzory. Tato automatizace zvyšuje konzistenci a snižuje prostor pro lidskou chybu.

Šetrné k životnímu prostředí: Řezání plynem, zejména při použití zemního plynu nebo propanu, produkuje méně emisí ve srovnání s jinými procesy řezání. Kromě toho jsou s pokrokem v technologii navrženy novější plazmové systémy, které snižují hluk a znečištění ovzduší.

Plazmové/plynové řezací stroje přinášejí na stůl kombinaci účinnosti, přesnosti a přizpůsobivosti. Staly se nepostradatelnými nástroji v různých odvětvích, od automobilového průmyslu po stavebnictví, což podtrhuje jejich široký dopad a význam v dnešním průmyslovém prostředí.

 

Hlavní strojní parametry plazmových / plynových řezacích strojů 

Plazmové a plynové řezací stroje jsou složitá zařízení a řada parametrů ovlivňuje jejich provoz a kvalitu řezů, které produkují. Pochopení těchto parametrů je zásadní pro zajištění optimálního výkonu, bezpečnosti a efektivity.

Proud řezání (proud): Určuje rychlost řezání a tloušťku materiálu, který lze řezat. Vyšší proud umožňuje rychlejší řezání a schopnost řezat i silnější materiály.

Rychlost řezání: Rychlost, kterou se hořák pohybuje po materiálu. Správná rychlost zajišťuje čistý řez a zabraňuje nadměrnému otřepu (roztavené zbytky).

Napětí oblouku: Určuje výšku plazmového oblouku. Správné napětí oblouku zajistí, že hořák bude udržovat optimální výšku nad obrobkem pro nejlepší kvalitu řezu.

Typ plynu a rychlost průtoku: V závislosti na řezaném materiálu lze použít různé plyny (jako je dusík, kyslík, argon nebo jejich směs). Průtok plynu také ovlivňuje kvalitu a vlastnosti řezu.

Výška hořáku: Vztahuje se na vzdálenost mezi hořákem a obrobkem. Optimální výška hořáku je zásadní pro udržení kvality řezu a prodloužení životnosti spotřebního materiálu.

Duty Cycle: Představuje provozní dobu „zapnutí“ stroje jako procento desetiminutové periody. Například stroj s 60% pracovním cyklem může pracovat nepřetržitě po dobu 6 minut z 10minutového časového rámce, než bude muset vychladnout.

Zpoždění startu a zastavení: Časová prodleva při spuštění nebo zastavení stroje, která může pomoci dosáhnout čistšího začátku a konce řezu.

Úhel úkosu: Pokud stroj nabízí možnosti úkosového řezání, tento parametr určuje úhel, pod kterým je řez proveden, což je užitečné pro přípravu svaru.

Nastavení chladicího systému: U strojů s integrovaným chlazením tento parametr řídí průtok a teplotu chladicího média, obvykle vzduchu nebo vody, aby se zajistilo, že se hořák a spotřební materiál nepřehřívají.

Sledováním těchto parametrů mohou operátoři zajistit nejlepší výkon svého plazmového/plynového řezacího stroje, což má za následek vysoce kvalitní řezy, prodlouženou životnost stroje a efektivní provoz.

 

Oblast použití

Plazmové a plynové řezací stroje jsou všestranné nástroje používané v různých průmyslových odvětvích a aplikacích díky jejich přesnosti, rychlosti a schopnosti pracovat se širokou škálou materiálů. Zde jsou hlavní oblasti použití těchto strojů:

Výroba : Tyto stroje jsou základními nástroji v mnoha výrobních a výrobních dílnách. Používají se k vytváření dílů, komponent a struktur pro různé produkty a projekty.

Automobilový průmysl: Od výroby dílů pro vozidla až po jejich opravy a přizpůsobení se plazmové/plynové řezačky v automobilovém sektoru široce používají.

Letecký a kosmický průmysl: Díky přesnosti plazmového řezání je ideální pro letecký průmysl, kde jsou pro součásti letadel vyžadovány přísné tolerance a vysoce kvalitní řezy.

Stavba lodí: Velké plazmové/plynové řezací systémy se často používají k řezání a tvarování masivních plechů používaných při stavbě lodí.

Konstrukce: Tyto stroje lze použít k vytváření konstrukčních součástí budov, mostů a další infrastruktury.

Umění a sochařství: Umělci a sochaři používají plazmové řezačky k vytváření složitých vzorů a tvarů v uměleckých dílech z kovu.

Demolice a záchrana: Plazmové/plynové řezačky se někdy používají v demoličním průmyslu k rychlému proříznutí kovových konstrukcí. Používají se také při záchranných operacích k demontáži nebo řezání kovu.

Zemědělství: V zemědělském sektoru pomáhají plazmové/plynové řezací stroje při výrobě a opravách strojů a zařízení.

Železnice: Železniční průmysl používá tyto stroje pro výrobu a údržbu kolejnic, vagónů a souvisejících součástí.

Kovodělné školy a školicí střediska: V rámci osnov se studenti učí obsluhovat stroje na řezání plazmou/plynem, aby získali praktické zkušenosti.

Opravárenské a údržbářské dílny: Pro opravy, které zahrnují řezání nebo tvarování kovových součástí, jsou plazmové a plynové řezačky neocenitelným nástrojem.

Energetický sektor: V průmyslových odvětvích, jako je těžba ropy a zemního plynu, se plazmové a plynové řezací nástroje používají k řezání trubek, vytváření součástí pro plošiny a dalším souvisejícím úkolům.

HVAC (vytápění, ventilace a klimatizace): Plazmové řezací stroje se běžně používají k řezání plechů používaných v potrubí a dalších komponentách HVAC.

Vojenství a obrana: Pro výrobu a opravy vojenského vybavení, vozidel a infrastruktury se často používají plazmové/plynové řezací stroje.

Vzhledem ke své přizpůsobivosti a účinnosti si plazmové a plynové řezací stroje vytvořily prostor pro sebe v různých odvětvích a prokázaly svou hodnotu jako základní nástroje pro řezání a tvarování kovů.

 

Výrobci plazmových / plynových řezacích strojů 

Po celém světě existuje několik renomovaných výrobců, kteří jsou známí výrobou vysoce kvalitních plazmových a plynových řezacích strojů. Někteří z předních výrobců, které můžete na Exapro najít:

Hypertherm: Hypertherm, jedno z předních jmen v oboru, je známé svou řadou systémů pro plazmové řezání a spotřebního materiálu.

ESAB: ESAB, globální hráč v oboru svařování a řezání, nabízí rozmanitou řadu zařízení a řešení pro plazmové řezání.

Lincoln Electric: Další známé jméno ve světě svařování a řezání, Lincoln Electric, má ve svém portfoliu řadu nástrojů pro plazmové řezání.

Miller Electric: Miller je dobře známý pro své odolné a účinné plazmové řezací systémy vhodné pro různé aplikace.

Komatsu: Diverzifikovaný výrobce Komatsu má také řadu plazmových řezacích systémů známých pro svou přesnost a spolehlivost.

Kjellberg Finsterwalde: Německý výrobce, který je známý svou vysoce kvalitní technologií řezání plazmou.

Thermal Dynamics: Thermal Dynamics, která je součástí rodiny ESAB, nabízí řadu systémů plazmového řezání od ručních hořáků až po automatizovaná řešení.

Messer Cutting Systems: Tato společnost existuje již více než století a je uznávána pro svá inovativní řešení řezání plazmou, kyslíkem a laserem.

KOIKE: S dlouhou historií v oboru nabízí KOIKE řadu systémů pro řezání plazmou a plynem, od přenosných strojů až po komplexní CNC řešení.

Mazak Optonics: Přestože je Mazak více uznávaný pro své laserové řezací stroje, nabízí také řešení pro řezání plazmou.

AMADA: Společnost AMADA, globální gigant v oblasti kovových strojů, má ve svém rozmanitém portfoliu řešení pro řezání plazmou.

TRUMPF: Velký německý výrobce TRUMPF poskytuje různé průmyslové laserové a plazmové řezací systémy.

Při zvažování nákupu vybavení je nezbytné posoudit vaše konkrétní požadavky, porovnat různé značky a možná se dokonce poradit s odborníky z oboru, abyste se ujistili, že získáte ten nejvhodnější stroj pro vaše potřeby.