Stroje na řezání vodním paprskem, všestranný zázrak v oblasti strojů na zpracování plechu, nabízejí přesné řezání celé řady materiálů, od kovů po keramiku a sklo. Velkou výhodou je jejich proces řezání bez tepla, který zajišťuje, že nedojde ke změně vnitřních vlastností materiálu. Na Exapro, tržišti známém tím, že spojuje kupce a prodejce použitých průmyslových strojů, najdete stroje s vodním paprskem za cenu 37 000 až 84 000 eur. Tato řada zajišťuje, že jak rozvíjející se firmy, tak průmysloví giganti najdou vybavení šité na míru jejich rozpočtu a potřebám.

Významní výrobci jako Flow International, OMAX a KMT Waterjet Systems často uvádějí své sofistikované modely na platformě. S transparentními výpisy společnosti Exapro mohou kupující s jistotou prozkoumat možnosti a získat přehled o specifikacích, schopnostech a stavu strojů. Prodejcům nabízí Exapro široké publikum, což zvyšuje šance na rychlý a uspokojivý prodej.

Ať už jste podnik, který chce modernizovat svou výrobní linku, nebo prodejce, který se snaží najít toho správného kupce, rozsáhlý katalog společnosti Exapro v kombinaci s jeho transparentním cenovým modelem z něj dělá to pravé pro stroje na řezání vodním paprskem.

Vodní řezací stroj Mavijet MJT-W5-4020

Rok: 2022

Délka plechu 4000 mm
Working pressure 6000 bar
Typ CNC
Šírka plechu 2000 mm
CNC Ano

Vodní řezací stroj Bystronic ByJet 3015

Rok: 2012

Délka plechu 3000 mm
Number of heads 1
Working pressure 3800 bar
Šírka plechu 1500 mm
Max standartní Šířka ocely 60 mm
CNC Ano

Vodní řezací stroj Bystronic ByJet Pro 3015

Rok: 2008

Délka plechu 3000 mm
Number of heads 4
Working pressure 3600 bar
Šírka plechu 1500 mm
Max standartní Šířka ocely 100 mm
CNC Ano

Vodní řezací stroj STM MasterCut WS3020 Nizký počet hodin v provozu

Rok: 2017

Délka plechu 3000 mm
Working pressure 4000 bar
Typ CNC NUM
Šírka plechu 2000 mm
CNC Ano

Vodní řezací stroj STM WS 3015 MasterCut 2D

Rok:

Délka plechu 3002 mm
Working pressure 4000 bar
Šírka plechu 1502 mm
Typ CNC

Vodní řezací stroj Intermac primus 322

Rok: 2014

Délka plechu 3000 mm
Number of heads 2
Typ CNC
Šírka plechu 2000 mm
Max standartní Šířka ocely 250 mm
Výkon 37500 W

Vodní řezací stroj KIMLA 3116

Rok: 2009

Délka plechu 300 mm
Number of heads 1
Working pressure 4137 bar
Šírka plechu 1600 mm
Max standartní Šířka ocely 200 mm
CNC Ano

Řezačka plasmová / plynová OMAX Global MAX 1530

Rok: 2019

Délka plechu 3100 mm
Max standartní Šířka ocely 125 mm
Typ CNC OMAX Intelli-MAX
Šírka plechu 1645 mm
CNC Ano
Výkon 18500 W


Vodní řezací stroj CMS EASYLINE 2040 Nizký počet hodin v provozu

Rok: 2020

Délka plechu 4000 mm
Typ CNC
Šírka plechu 2000 mm

Vodní řezací stroj Kimla Streamcut 3116

Rok: 2017

Délka plechu 3100 mm
Max standartní Šířka ocely 200 mm
Šírka plechu 1600 mm
Typ CNC

Vodní řezací stroj Kimla 3116

Rok: 2017

Délka plechu 3000 mm
Max standartní Šířka ocely 200 mm
Typ CNC KIMLA
Šírka plechu 1500 mm
CNC AnoVodní řezací stroj Kenner KWJ 3020 C KMT Streamline SL-V 30

Rok: 2012

Délka plechu 1500 mm
CNC Ano
Šírka plechu 3000 mm
Typ CNC KENNER

Vodní řezací stroj Flow Mach3 4020B

Rok: 2013

Délka plechu 4000 mm
Working pressure 4150 bar
Šírka plechu 2000 mm
Typ CNC

Vodní řezací stroj Flow Mach 200-400

Rok: 2021

Délka plechu 4000 mm
CNC Ano
Šírka plechu 2000 mm
Typ CNC Flow

Vodní řezací stroj Mavijet MJT-5000

Rok: 2021

Délka plechu 4000 mm
Number of heads 2
CNC Ano
Šírka plechu 2000 mm
Working pressure 5000 bar
Typ CNC

Vodní řezací stroj WaterJet SUPREMA x5 612 - SL PRO 60 2

Rok: 2015

Délka plechu 4000 mm
Number of heads 1
CNC Ano
Šírka plechu 2000 mm
Working pressure 6205 bar
Typ CNC 5 eksen

Vodní řezací stroj Tops SJA-1530-1H-1P

Rok: 2014

Délka plechu 3000 mm
Working pressure 4136 bar
Šírka plechu 1500 mm
Typ CNC


Stroje na řezání vodním paprskem: Budoucnost přesnosti v průmyslu plechů

Pro profesionály v průmyslu plechů může být klíčem k odblokování vyšší efektivity, kvality a nákladové efektivity udržení kroku s nejnovějšími pokroky ve strojních zařízeních. Mezi mnoha inovativními technologiemi, které vzaly průmysl plechů útokem, vynikají stroje na řezání vodním paprskem jako jedny z nejvíce transformujících.

Co je stroj na řezání vodním paprskem?

V jádru stroj na řezání vodním paprskem využívá k řezání materiálů vysokotlaký proud vody, často smíchaný s abrazivní látkou. I když to může znít jednoduše, výsledky jsou skutečně ohromující. Stroj dokáže řezat materiály tak rozmanité, jako je kov, kámen, sklo a kompozity, s bezkonkurenční přesností. Absence tepla v procesu řezání zajišťuje, že nedochází k deformaci nebo tepelné deformaci, což zajišťuje, že integrita materiálu zůstane bez kompromisů.

Výhody obchodování na Exapro

Výběr správné platformy pro nákup nebo prodej strojů může být stejně důležitý jako samotný stroj. Společnost Exapro se etablovala jako důvěryhodný trh pro použité průmyslové stroje, a to z dobrého důvodu.

Pro prodejce poskytuje Exapro globální platformu, která zviditelňuje jejich stroje a oslovuje potenciální kupce ze všech koutů světa. Přímý proces seznamování zajišťuje, že vaše zařízení dostane pozornost, kterou si zaslouží. A pro kupující zajišťují komplexní výpisy ve spojení s transparentními informacemi, že mohou činit informovaná rozhodnutí.

Investice do strojů je často značným nákladem. Nákupem použitých strojů od důvěryhodné platformy, jako je Exapro, mohou kupující výrazně ušetřit.  Stroje na řezání vodním paprskem se dodávají s rozmanitým cenovým rozpětím odrážejícím jejich schopnosti, specifikace a stav. V rámci vážené platformy Exapro jsou tyto stroje obvykle za cenu od &37 000 do & 84 000 EUR.

Toto cenové rozpětí nabízí široké spektrum možností a umožňuje potenciálním kupcům vybrat si stroj, který odpovídá nejen jejich provozním potřebám, ale také jejich rozpočtovým omezením. Volba použitého stroje na řezání vodním paprskem od společnosti Exapro může usnadnit podstatné úspory ve srovnání s investicí do zcela nové jednotky, aniž by došlo ke snížení kvality a spolehlivosti, kterou profesionálové v oboru plechu hledají.

Transparentní cenový model používaný společností Exapro zmírňuje složitosti a nejistoty často spojené s nákupem použitých strojů. Potenciální kupující se mohou s důvěrou ponořit do rozsáhlého katalogu s vědomím, že uvedené ceny jsou skutečným odrazem hodnoty stroje s přihlédnutím k jeho stavu, schopnostem a veškerým dalším funkcím, které může mít.

Stroje na řezání vodním paprskem představují ztělesnění technologického pokroku v průmyslu plechů. Jejich přesnost, všestrannost a účinnost jsou bezkonkurenční. A když chcete buď do jednoho investovat, nebo prodat, neexistuje žádná platforma, která by lépe zvládla vaše potřeby než Exapro. Ponořte se do budoucnosti přesnosti s jistotou, že děláte správnou volbu.

 

Hlavní výhody strojů na řezání vodním paprskem

Všestrannost: Řezačky vodním paprskem jsou schopny řezat širokou škálu materiálů, od kovů (včetně tvrzené oceli) po keramiku, sklo, gumu a dokonce i kámen. To z nich dělá všestranný nástroj pro různá odvětví a aplikace.

Žádná tepelně ovlivněná zóna (HAZ): Jednou z výjimečných vlastností řezání vodním paprskem je, že během procesu řezání neprodukuje teplo. To znamená, že neexistuje žádná zóna ovlivněná teplem, což eliminuje riziko změny nebo poškození vnitřních vlastností materiálu v důsledku vystavení teplu.

Přesnost a přesnost: Stroje vodním paprskem mohou produkovat vysoce detailní a složité řezy s úzkými tolerancemi. Nabízejí vynikající přesnost, často až na zlomek milimetru.

Šetrné k životnímu prostředí: Vodní trysky neprodukují žádný nebezpečný odpad, což snižuje náklady na likvidaci odpadu. Proces řezání také používá minimální množství vody a použitou vodu lze recyklovat pomocí systému s uzavřenou smyčkou.

Není potřeba dokončovacích procesů: Vzhledem k přesnosti řezání vodním paprskem jsou vyrobené hrany čisté a hladké. To často eliminuje potřebu sekundárních dokončovacích procesů, což šetří čas i peníze.

Bezpečné pro operátory: Vzhledem k tomu, že řezání vodním paprskem neprodukuje výpary ani částice polétavého prachu, je to pro operátory bezpečnější volba. Neexistuje také žádné riziko popálení, protože proces je studený.

Minimální zářez: Proud vodního paprsku je velmi úzký, což má za následek velmi malou zářez (nebo šířku řezu). To umožňuje ušetřit více materiálu a snižuje množství odpadu.

Snižuje potřebu výměny nástrojů: Na rozdíl od některých jiných metod řezání stroje vodním paprskem neopotřebují nástroje, protože proud vodního paprsku zůstává konzistentní. To minimalizuje prostoje spojené s výměnou nástrojů.

Schopnost řezat naskládané vrstvy: Řezačka vodním paprskem dokáže řezat naskládané listy nebo vrstvy materiálu jediným průchodem, což může u určitých aplikací zvýšit rychlost výroby.

Žádná materiálová omezení: Některé metody řezání jsou omezeny tloušťkou nebo typem materiálu. Na druhou stranu vodní paprsek dokáže snadno řezat velmi silné materiály a nehrozí zde žádné riziko deformace materiálu.

Všesměrové řezání: Na rozdíl od některých metod, které mají omezený směr řezu, mohou stroje vodním paprskem řezat v libovolném směru, včetně vytváření složitých křivek a vzorů.

Stroje na řezání vodním paprskem nabízejí kombinaci přesnosti, všestrannosti a účinnosti, díky čemuž jsou cenným nástrojem pro průmyslová odvětví od letectví až po umění a řemesla. Ať už řežete silné kovy nebo jemné sklo, vodní paprsek je spolehlivou a výhodnou možností.

 

Hlavní strojní parametry strojů pro řezání vodním paprskem

Při zvažování nákupu nebo prodeje stroje na řezání vodním paprskem na trhu, jako je Exapro, existuje několik klíčových parametrů stroje, které je třeba vzít v úvahu, aby se zajistilo správné přizpůsobení zamýšlené aplikaci a aby byla zaručena hladká transakce. Zde jsou hlavní parametry stroje, které je třeba vzít v úvahu:

Tlak čerpadla: Tlak čerpadla určuje rychlost řezání a tloušťku materiálu, který lze řezat. Vyšší tlaky mohou zvýšit řezací schopnosti stroje.

Typ čerpadla: Při řezání vodním paprskem se obvykle používají dva typy čerpadel: čerpadla zesilovače a čerpadla s přímým pohonem nebo čerpadla s klikovým hřídelem. Každý má své výhody a potenciální nevýhody.

Velikost stolu/pracovní plocha: Rozměry oblasti řezání jsou zásadní. Větší stůl umožňuje řezání větších listů materiálu bez přemísťování.

Typ řezací hlavy: Některé stroje mají jednu řezací hlavu, zatímco jiné mohou mít více hlav pro zvýšení produkčních možností.

Pohyb os: Základní stroje s vodním paprskem mají obvykle pohyb ve 2 osách (X a Y), ale pokročilejší stroje mohou mít pohyb ve 3, 4 nebo dokonce 5 osách, což umožňuje složitější a tvarované řezy.

Typ systému podávání abraziva: Určete, zda stroj používá systém gravitačního podávání, systém tlakového podávání nebo jiný způsob dodávání abraziva do řezací hlavy.

Řídicí systém/software: Typ řídicího systému může ovlivnit snadnost použití, přesnost a kompatibilitu stroje s návrhovým softwarem. Některé systémy umožňují složitější možnosti návrhu než jiné.

Rychlost řezání: Rychlost řezání stroje může ovlivnit dobu výroby a efektivitu. To často souvisí s tlakem čerpadla a celkovou konstrukcí stroje.

Tolerance a přesnost: Pochopení přesnosti stroje je zásadní, zejména pro průmyslová odvětví nebo projekty, kde jsou vyžadovány úzké tolerance.

Chladicí systém: Zkontrolujte, zda má stroj integrovaný chladicí systém, který může prodloužit životnost určitých součástí tím, že je udržuje na optimálních teplotách.

Materiál lapací nádrže: Materiál a konstrukce lapací nádrže mohou ovlivnit životnost stroje a požadavky na údržbu.

Provozní doba: U použitých strojů je zásadní vědět, kolik hodin byl stroj v provozu. To může poskytnout přehled o potenciální životnosti zbývající ve stroji a možných potřebách údržby.

Ať už kupujete nebo prodáváte stroj na řezání vodním paprskem na platformě, jako je Exapro, důkladná znalost a zvážení těchto parametrů zajistí, že stroj bude odpovídat potřebám uživatele a že transakce bude transparentní a uspokojivá pro obě strany.

 

Oblast použití 

Při nákupu nebo prodeji strojů na řezání vodním paprskem je klíčové porozumět oblasti jejich použití. To umožňuje kupujícím zúžit výběr tím, že sladí své průmyslové potřeby s možnostmi stroje. Oblast použití strojů pro řezání vodním paprskem v kontextu společnosti Exapro zahrnuje široké spektrum průmyslových odvětví a aplikací. Zde je rozpis:

Letecký a kosmický průmysl: Stroje na řezání vodním paprskem jsou široce používány v leteckém průmyslu díky jejich schopnosti přesně řezat vysoce pevné materiály, jako je titan, hliník a kompozity, aniž by se zaváděly oblasti ovlivněné teplem.

Automobilový průmysl: V automobilovém průmyslu se vodní paprsek používá k řezání dílů, jako jsou interiérové ​​součásti, těsnění a kovové součásti, s vysokou přesností.

Stavebnictví a architektura: Vodní paprsky jsou užitečné pro řezání složitých vzorů v materiálech, jako je kámen, mramor, sklo a kov, díky čemuž jsou cenné pro architektonické aplikace.

Elektronika: Jemné elektronické součástky, obvodové desky a kryty lze přesně a bezpečně řezat pomocí vodního paprsku bez rizika poškození teplem.

Umění a sochařství: Umělci a sochaři využívají stroje vodním paprskem k vytváření složitých návrhů z řady materiálů, včetně kovu, skla a kamene.

Zpracování kovů: Primární doména mnoha strojů vodním paprskem, které se široce používají k řezání kovů všech typů, od plechů po tlusté plechy, aniž by došlo ke zkreslení vlastností materiálu.

Textil a kůže: Vodní paprsky, zejména ty bez abrazivních látek, se používají při řezání textilií a kůže a nabízejí rychlou a efektivní výrobu bez třepení nebo poškození.

Sklářský průmysl: Ať už se jedná o automobilová skla, dekorativní předměty nebo konstrukční aplikace, vodní paprsek poskytuje čisté a přesné řezy bez rizika prasknutí.

Obaly: Pro řezání pěnových vložek a jiných obalových materiálů na přesné rozměry jsou vodní paprsky neocenitelným nástrojem.

Lékařská zařízení: Díky vysoké přesnosti strojů vodním paprskem jsou ideální pro výrobu lékařských komponent a zařízení.

Stavba lodí: Pro přesné řezání velkých kovových plechů a součástí používaných při stavbě lodí jsou vodní trysky neocenitelné.

Vojenství a obrana: Vodní trysky se používají k výrobě komponentů pro vojenskou techniku ​​a vozidla, zajišťují vysokou přesnost a udržují integritu materiálu.

Šperky: Vytváření složitých vzorů z drahých kovů a kamenů je další oblastí, kde řezání vodním paprskem zazáří.

Vzhledem k všestrannosti strojů pro řezání vodním paprskem zůstávají tyto stroje vyhledávaným aktivem na trhu s použitými stroji na platformách, jako je Exapro.

 

Přední výrobci strojů na řezání vodním paprskem 

Stroje na řezání vodním paprskem vyrábí několik známých společností po celém světě. Při procházení platformy, jako je Exapro nebo jakéhokoli jiného strojního trhu, můžete narazit na stroje od některého z následujících renomovaných výrobců:

Flow International Corporation: Společnost Flow, uznávaná jako jeden z průkopníků v průmyslu vodním paprskem, nabízí řadu vysoce kvalitních systémů pro řezání vodním paprskem.

OMAX Corporation: Společnost OMAX, známá pro své přesné inženýrství, poskytuje řadu systémů vodního paprsku přizpůsobených různým průmyslovým potřebám.

Systémy vodního paprsku KMT: S historií trvající několik desetiletí nabízí KMT vysokotlaká čerpadla vodním paprskem a řezací systémy známé svou spolehlivostí.

Jet Edge: Tento výrobce vyrábí vysokotlaká čerpadla vodním paprskem a přesné systémy vhodné pro širokou škálu aplikací.

Techni Waterjet: Australská společnost uznávaná pro svůj inovativní design a pokročilou technologii čerpadel.

WARDJet: Nabízejí standardní i zakázková řešení vodním paprskem, která uspokojí širokou klientelu.

Water Jet Sweden: Proslulá svou vysokou přesností a kvalitou, vyrábí stroje vhodné pro malé dílny i velká průmyslová odvětví.

Bystronic: Zatímco vyrábějí různé stroje pro kovoobráběcí průmysl, jejich stroje na řezání vodním paprskem jsou oblíbené zejména pro svou efektivitu a spolehlivost.

Resato: Tato společnost nabízí řadu vysokotlakých řešení, včetně systémů řezání vodním paprskem, které jsou známé svou přesností.

CMS Industries: Jejich stroje na řezání vodním paprskem jsou navrženy pro různá odvětví, včetně letectví, automobilového průmyslu a dalších.

Dardi: Významný hráč na asijském trhu, společnost Dardi poskytuje stroje na řezání čistým vodním paprskem i abrazivní stroje na řezání vodním paprskem.

Toto jsou jen někteří z předních výrobců v průmyslu řezání vodním paprskem. Při procházení platformy, jako je Exapro, je užitečné znát tyto značky, protože jsou spojeny s kvalitou, spolehlivostí a pokročilými funkcemi. Vždy je však nezbytné důkladně prozkoumat specifikace, možnosti a uživatelské recenze každého konkrétního modelu, abyste se ujistili, že odpovídá vašim požadavkům.