Exapro, důvěryhodný trh s použitými průmyslovými stroji, nabízí řadu laminátorů, které uspokojí různé potřeby průmyslu, od tisku a vydavatelství až po maloobchod a zdravotnictví. Laminátory, které jsou životně důležité pro vylepšení a ochranu tištěných materiálů, se u Exapro pohybují v ceně 7 000 až 35 000 eur. Tato cena odráží značku stroje, stáří, funkce a logistická hlediska.

Na Exapro lze nalézt přední výrobce, jako jsou GBC, Fellowes a Royal Sovereign, kteří zajišťují spolehlivost a výkon. Při zvažování nákupu je nezbytné poznamenat si parametry stroje, jako je typ, pracovní šířka, rychlost a tloušťka fólie, aby byla zajištěna kompatibilita se zamýšlenými úkoly.

Široký sortiment společnosti Exapro znamená, že podniky, ať už začínající nebo zavedené firmy, mohou najít laminátory, které odpovídají jejich rozpočtu a provozním potřebám. Ať už se jedná o zvýšení živosti brožury, výrobu odolných nápisů nebo vytváření úředních dokumentů odolných proti neoprávněné manipulaci, laminátory od společnosti Exapro zajišťují kvalitu a dlouhou životnost.

Exapro zjednodušuje proces hledání špičkových laminátorů, překlenuje propast mezi podniky a spolehlivým použitým strojním zařízením, které poskytuje hodnotu za peníze.

Laminátor PRO-TECH GBC FALCON 40

Rok: 2012

Max. délka papíru 500 cm
Min. délka papíru 50 cm
Max. šírka papíru 100 cm
Min. šírka papíru 25 cm

Laminátor zhenghou guolian machinery co GL-1000J-10

Rok: 2017

Laminovací stroj GL-1000J-10 Akrylátový adhezivní nátěr na vodní bázi Délka 15m-Šířka 1,30m-Výška 2,40m Výkon 45kw Zvracený povlak: 10-20 m/min Šířka obkladu: 1000mm 1-průměr odvíjení 800mm 2—průměr odvíjení 1300mm Průměr návinu 1000 mm Délka pece: 5m/jednotka, 2 kusy Elektrické topení Se standardním příslušenstvím

Laminátor Ding Shung Aspira CS-1616 Žhavá nabídka

Rok: 2016

Max. délka papíru 165 cm
Min. délka papíru 55 cm
Max. Rychlost (počet listů za hod.) 8000
Max. šírka papíru 165 cm
Min. šírka papíru 55 cm

Laminátor Bagels System Minilam B3

Rok: 2018

Max. délka papíru 38 cm
Min. délka papíru 21 cm
Max. šírka papíru 70 cm
Min. šírka papíru 29.7 cm

Laminátor KOMFI AMIGA

Rok: 2007

Vyrobeno: 2007 Charakteristický: Otevírací doba: 578 h Formát: B2/B3 Zařízení: Náhradní topná spirála Spodní přítlačný válec Zadní trakční válec Kompresor BECKER

Laminátor Guangming SFML-520

Rok: 2010

Max. šírka papíru 52 cm
Max. Rychlost (počet listů za hod.) 1200

Laminátor SEAL Image 600-S

Rok: ~ 2010

Max. šírka papíru 155 cm
Max. Rychlost (počet listů za hod.) 186

Laminátor Cellcoat - Lamtex Emerald - E76

Rok: 2003

Max. délka papíru 76 cm
Max. Rychlost (počet listů za hod.) 1800
Max. šírka papíru 102 cm

Laminátor Fliant 520 HP

Rok: 1990

Max. délka papíru 52 cm
Min. délka papíru 20 cm
Max. šírka papíru 75 cm
Min. šírka papíru 30 cm

Laminátor Europa B2

Rok: 2015

dokončovací laminátor Europa B2 (53x84) + 88CM stůl rok 2015

Laminátor Tunkers 1000 x 1400 mm Žhavá nabídka

Rok: 1984

Max. délka papíru 1000 cm
Min. délka papíru 200 cm
Max. Rychlost (počet listů za hod.) 1500
Max. šírka papíru 1400 cm
Min. šírka papíru 280 cm

Laminátor China 1300

Rok: 2022

Max. délka papíru 130 cm
Min. délka papíru 40 cm
Max. šírka papíru 130 cm
Min. šírka papíru 40 cm

Laminátor Vivid Matrix 370

Rok:

Max. délka papíru 75 cm
Max. Rychlost (počet listů za hod.) 600
Max. šírka papíru 34 cm

Laminátor Tünkers S-1100

Rok: 2019

Max. šírka papíru 110 cm

Laminátor Synergy TLMG 50/100

Rok: 2006

Max. délka papíru 142 cm
Min. délka papíru 30 cm
Max. Rychlost (počet listů za hod.) 7500
Max. šírka papíru 102 cm
Min. šírka papíru 30 cm

Laminátor Tecnomac EVO 760

Rok: 2005

Max. délka papíru 760 cm
Min. délka papíru 210 cm
Max. šírka papíru 1020 cm
Min. šírka papíru 210 cm

Laminátor Ecotack Eco 50-70

Rok: 2005

Max. délka papíru 102 cm
Min. délka papíru 25 cm
Max. Rychlost (počet listů za hod.) 4500
Max. šírka papíru 72 cm
Min. šírka papíru 25 cm

Laminátor GBC Tuscan Pro 2

Rok: 2011

Max. délka papíru 50 cm
Max. šírka papíru 160 cm

Laminátor NORDMECCANICA GROUP SIMPLEX L Žhavá nabídka

Rok: 2009

Max. šírka papíru 1200 cm
Max. Rychlost (počet listů za hod.) 375

Laminátor Beijing Fulei Industrial & commercial Co BU-1600RFZ

Rok: 2007

Laminátor funguje, zahřívá a roluje oběma směry. Hřídele jsou poškozené.


Laminátory ve světě tiskových strojů: Pohled na tržiště společnosti Exapro

Navigace v rozsáhlé oblasti průmyslových strojů může být skličující, zejména pro podniky, které chtějí buď modernizovat svá stávající zařízení, nebo pro nováčky, kteří chtějí nastartovat svůj podnik. Ve světě tisku jsou laminátory stěžejním strojním zařízením. Ale které to jsou a proč by měl člověk uvažovat o dalším nákupu nebo prodeji prostřednictvím Exapro?

Porozumění laminátorům

Laminátor je ve svém jádru průmyslový stroj, který spojuje dva nebo více materiálů dohromady, obvykle pomocí tepla a tlaku, za účelem výroby jediného kompozitního materiálu. Ve světě tisku jsou laminátory zásadní pro přidání ochranné vrstvy k potištěným předmětům. Tato vrstva může zlepšit estetickou přitažlivost předmětu, poskytnout ochranu proti UV záření, učinit jej odolným vůči vodě a zajistit dlouhou životnost. Od plakátů a fotografií po vizitky a obálky knih, laminátory dodávají konečnou úpravu, která umocňuje kvalitu tištěných materiálů.

Proč zvolit Exapro pro laminátory?

Exapro je předním trhem pro použité průmyslové stroje a nabízí řadu výhod pro kupující i prodávající.

Pokud jde o nákup použitého strojního zařízení, je často nejdůležitějším zájmem jeho stav a spolehlivost. Společnost Exapro svým přísným procesem prověřování zajišťuje, že každé uvedené zařízení má špičkovou kvalitu. Prodejci si na druhou stranu mohou být jisti, že své stroje představují cílovému globálnímu publiku, které skutečně rozumí hodnotě toho, co kupují.

Sféra použitých strojů nabízí podnikům lákavou nabídku: získání vysoce kvalitního vybavení bez vysoké ceny zbrusu nového modelu. Když mluvíme o laminátorech v polygrafickém průmyslu, tyto stroje nejsou výjimkou. Prostřednictvím Exapro mají společnosti možnost získat přístup ke špičkovým laminátorům za konkurenceschopné ceny. Cenové rozpětí použitých laminátorů se může značně lišit, obvykle se pohybuje mezi 7 000 a 35 000 eur. Tento široký rozsah zohledňuje různé faktory, z nichž každý přispívá ke konečné ceně. Toto cenové rozpětí poskytuje podnikům flexibilitu. Ať už jste začínající firma s omezeným rozpočtem, která hledá základní model pro začátek, nebo zavedená firma, která hledá špičkový laminátor se všemi zvonky a píšťalkami, řada Exapro uspokojí různé potřeby a rozpočty.

Exapro zjednodušuje celý proces, činí jej efektivním a uživatelsky přívětivým, překlenuje propast mezi kupujícími a prodávajícími a zpracovává všechny složité detaily k zajištění hladké transakce. A když zvažujete nákup nebo prodej takového klíčového stroje, Exapro je důvěryhodným partnerem, který vám zajistí nejlepší nabídky, dokonalou kvalitu a bezproblémový zážitek. S globálním dosahem, odbornými znalostmi a závazkem k transparentnosti nebylo nikdy snazší a bezpečnější pustit se do světa použitých průmyslových strojů.

 

Hlavní výhody laminátorů 

Laminátory jsou nástrojem v tiskařském a výrobním sektoru a nabízejí řadu výhod, které zlepšují funkčnost i vzhled tištěných materiálů. Zde jsou ty hlavní:

Ochrana: Jedním z hlavních důvodů laminování je ochrana dokumentů a materiálů před vlhkostí, špínou, skvrnami, šmouhami a dalším potenciálním poškozením. Laminované předměty jsou výrazně trvanlivější a odolnější proti opotřebení.

Vylepšený vzhled: Laminace může zlepšit celkový vzhled vytištěných položek přidáním lesklého nebo matného povrchu, díky čemuž barvy vypadají živější a zvýší se kontrast vytištěných obrázků a textu.

Ochrana proti UV záření: Laminátory, které používají ochranné fólie proti UV záření, chrání tištěné materiály před škodlivými ultrafialovými paprsky. Tato ochrana zajišťuje, že barvy při vystavení slunečnímu záření snadno nevyblednou.

Tuhost a tuhost: Laminace dodává materiálům úroveň tuhosti, což může být užitečné zejména u předmětů, které potřebují držet svůj tvar, jako jsou odznaky, nápisy nebo zobrazovací materiály.

Odolnost proti vodě: Laminované dokumenty se stávají odolnými vůči vodě, takže jsou užitečné v prostředích, kde mohou být vystaveny vlhkosti nebo rozlité tekutině, jako jsou kuchyně, koupelny nebo venkovní prostředí.

Ochrana proti neoprávněné manipulaci: Laminování může také sloužit jako bezpečnostní opatření. Jakmile je dokument zalaminován, všechny pokusy o jeho pozměnění nebo manipulaci s ním budou zřejmé.

Opětovně použitelný povrch: Na laminované povrchy lze psát omyvatelnými fixy nebo zvýrazňovači, takže jsou užitečné pro opakovaně použitelné materiály, jako jsou učební pomůcky, prezentace nebo jídelní lístky restaurací.

Snížení zvlnění: Tištěné materiály, zejména větší tisky, se mohou časem na okrajích zvlnit. Laminace zabraňuje tomuto zvlnění a udržuje materiál plochý a reprezentativní.

Nákladově efektivní konzervace: Místo opakovaného tisku materiálů, které časem degradují, nabízí laminace nákladově efektivní metodu, jak je uchovat po delší dobu.

Všestrannost: Laminátory jsou všestranné, pokud jde o různé velikosti a tloušťky materiálů, které zvládnou. Ať už se jedná o malou vizitku, velký plakát nebo obálku knihy, laminátory mohou uspokojit celou řadu potřeb.

Profesionální vzhled: Laminované materiály často vypadají a působí profesionálněji. Tento vzhled může zvýšit vnímanou hodnotu dokumentu, takže je vhodnější pro profesionální prezentace nebo vysoce kvalitní publikace.

Laminátory hrají klíčovou roli jak při uchovávání, tak při vylepšování tištěných materiálů. Poskytují ochranu, zlepšují estetický vzhled a mohou dokonce rozšířit funkční využitelnost různých dokumentů a předmětů. Ať už v kancelářském prostředí, ve vzdělávacím prostředí nebo v odvětvích, jako jsou restaurace a reklama, výhody laminátorů jsou rozmanité.

 

Hlavní strojní parametry laminátorů

Při zvažování nákupu nebo prodeje laminátorů na trhu, jako je Exapro, je klíčové porozumět klíčovým parametrům stroje. Tyto parametry určují schopnosti stroje, kompatibilitu s konkrétními úkoly a celkovou hodnotu. Zde jsou hlavní parametry laminátorů, které byste měli zvážit:

Typ laminátoru: Existuje několik typů laminátorů včetně sáčkových, rolovacích, studených a horkých laminátorů. Každý má svou vlastní sadu aplikací a použití. Znalost typu pomáhá určit úkoly, které může stroj zvládnout.

Maximální pracovní šířka: Tento parametr definuje maximální šířku materiálu, kterou může stroj laminovat. U větších projektů, jako jsou plakáty nebo bannery, je nezbytná širší pracovní šířka.

Operační rychlost: Provozní rychlost, často měřená v metrech nebo stopách za minutu, udává efektivitu a produktivitu stroje.

Počet válců: Více válců obvykle znamená lepší kvalitu a konzistentnější laminaci. Může také ovlivnit rychlost a plynulost procesu laminování.

Tloušťka fólie: Různé laminátory zvládnou různé tloušťky fólie. Pochopení rozsahu (obvykle měřeného v mikronech) vám zajistí, že budete moci podle potřeby používat tenčí nebo silnější laminovací sáčky nebo role.

Rozsah teplot: Teplotní rozsah, který je zvláště důležitý pro horké laminátory, ukazuje všestrannost stroje při manipulaci s různými typy laminovacích fólií.

Doba zahřátí: Udává, jak dlouho stroji trvá, než dosáhne provozní teploty. Kratší doba zahřívání může zvýšit produktivitu, zejména u podniků, které potřebují velkoobjemovou laminaci.

Typ ovládacích prvků: Moderní laminátory mohou být vybaveny digitálními ovládacími prvky, které umožňují přesnější nastavení teploty a rychlosti. Starší modely mohou mít ruční ovládání.

Chladicí systém: Některé pokročilé laminátory mají vestavěné chladicí systémy, které rychle zchladí laminované předměty a zabrání zkroucení nebo deformaci.

Funkce zpětného chodu: Jedná se o praktickou funkci, která umožňuje stroji obrátit proces laminování, což je užitečné v případě zaseknutí nebo nesprávného podávání.

Bezpečnostní funkce: Funkce, jako je automatické vypínání, bezpečnostní štíty a chladivé exteriéry, mohou být zásadní, zejména v prostředích, kde je prioritou bezpečnost.

Samostatné vs. Inline: Některé laminátory jsou samostatné stroje, zatímco jiné lze integrovat (inline) do tiskových nebo dokončovacích systémů pro efektivnější výrobní proces.

Další funkce: Některé laminátory jsou dodávány s přidanými funkcemi, jako jsou řezačky nebo ořezávače, korony pro lepší přilnavost nebo dokonce speciální funkce pro zapouzdření.

Stopa a mobilita: Fyzická velikost stroje a to, zda má funkce pro mobilitu, jako jsou kola, může být životně důležité, zvláště pokud je prostor omezený.

Při uvádění nebo nákupu laminátoru na trhu, jako je Exapro, poskytují tyto parametry komplexní přehled o možnostech stroje. Pro prodejce přesné uvedení těchto specifik zajišťuje přilákání správných kupujících. Porozumění těmto aspektům kupujícím zajistí, že vybraný laminátor bude dokonale odpovídat jejich provozním potřebám.

 

Oblast použití

Oblast použití poskytuje kontext, který zajišťuje, že kupující i prodávající činí informovaná rozhodnutí, a zde jsou primární oblasti pro laminátory, zejména v kontextu trhu, jako je Exapro:

Tisk a publikování: Laminátory jsou v tiskovém průmyslu nepostradatelné. Používají se k vylepšení a ochraně všeho od časopisů, obálek knih a brožur až po plakáty a vizitky.

Reklama a nápisy: Laminované nápisy, bannery a propagační materiály jsou odolnější a vizuálně přitažlivější. Laminátory pomáhají při výrobě vnitřních i venkovních reklamních materiálů, které odolají různým podmínkám prostředí.

Fotografie: Laminace chrání fotografie před vlhkostí, UV zářením a opotřebením, zajišťuje dlouhou životnost a lepší vzhled.

Vzdělávací instituce: Školy a univerzity používají laminátory k výrobě učebních pomůcek, průkazů totožnosti, certifikátů a dalších vzdělávacích materiálů, které těží z vyšší odolnosti.

Nastavení Office: Pro firmy jsou laminátory užitečné pro vytváření odolných prezentací, identifikačních štítků, instrukčních listů a dalších důležitých dokumentů.

Obalový průmysl: Laminátory hrají roli při výrobě vícevrstvých obalových materiálů, které zvyšují trvanlivost, vzhled a odolnost.

Automobilový průmysl a elektronika: V těchto odvětvích lze laminátory použít k výrobě štítků, instruktážních materiálů nebo dokonce specifických součástí, které vyžadují vrstvené materiály.

Textil a móda: Laminace se někdy používá k výrobě specializovaných látek nebo doplňků, přidání ochranné vrstvy nebo vytvoření jedinečného vizuálního efektu.

Zdravotní péče: Nemocnice a kliniky používají laminátory pro odznaky, nápisy, pokyny pro pacienty a další materiály, které je třeba snadno čistit a jsou odolné proti opotřebení.

Vládní a právní předpisy: Důležité dokumenty, certifikáty, licence a další oficiální materiály často procházejí laminací, aby byla zajištěna jejich životnost a pravost.

Maloobchod: Displeje v místě prodeje, cenovky, propagační materiály a dokonce i věrnostní karty lze laminovat, aby se zvýšila odolnost a vzhled.

 

Hlavní výrobci laminátorů  

Laminátory vyrábí řada výrobců, z nichž každý přináší na trh své silné stránky, specializace a pověst. Zde jsou někteří známí výrobci laminátorů, se kterými se můžete na Exapro setkat:

GBC (General Binding Corporation): Společnost GBC, renomované jméno v oboru, nabízí řadu laminovacích strojů od osobních až po komerční modely.

Fellowes: Společnost Fellowes, známá svým kancelářským vybavením, vyrábí řadu laminátorů vhodných pro různé úkoly, od lehkého kancelářského použití až po intenzivnější komerční účely.

Royal Sovereign: Společnost Royal Sovereign, globální lídr v oblasti inovativních produktů, nabízí vysoce kvalitní laminátory pro osobní i komerční použití.

SEAL: SEAL se specializuje na zařízení pro grafické umění a vyrábí řadu profesionálních laminovacích strojů ideálních pro náročné úkoly.

D&K Group: Významné jméno v laminovacím průmyslu, D&K nabízí širokou škálu laminovacích řešení, od stolních modelů po širokoformátové laminátory.

USI: Společnost USI působí v oboru laminování po desetiletí a poskytuje spolehlivé stroje, které pokrývají spektrum potřeb, od škol až po podniky.

Kala: Kala, která se specializuje na velkoformátové dokončovací zařízení, nabízí laminátory ideální pro větší projekty.

Neschen: Laminátory Neschen, známé pro svou vysoce kvalitní povrchovou úpravu a výkon, jsou oblíbené v grafickém a tiskovém průmyslu.

Easymount: Laminátory Easymount, vyráběné společností Vivid Laminating Technologies, jsou známé pro svou všestrannost a snadné použití, které jsou vhodné pro reklamní i digitální trhy.

Akiles: Akiles, přední výrobce v oboru vazby a laminování, vyrábí odolné a účinné laminátory.

Scotch: I když je Scotch známější pro své pásky, vyrábí také řadu uživatelsky přívětivých laminátorů ideálních pro osobní použití nebo použití v malých firmách.

Toto je jen několik významných výrobců v průmyslu laminování. Při zvažování nákupu nebo prodeje na platformě, jako je Exapro, je výhodné se s těmito značkami seznámit. To může pomoci určit kvalitu, vlastnosti a potenciální hodnotu stroje. Různé značky se navíc mohou konkrétněji zaměřit na určitá odvětví nebo použití, takže pochopení specializací každého výrobce může pomoci při informovaném rozhodování.