Výrobci - ARBURG vstřikovací lisy

Náhled do historie

Arburg je německý výrobce vstřikovacích lisů. Společnost byla založena v roce 1923 Arthurem Hehlem v Lossburgu, v Německu. Na začátku se společnost zabývala výrobou lékařských nástrojů. Po druhé světové válce se však firma začala orientovat na výrobu ocelového spotřebního zboží jako košů nebo dalších produktů každodenního života.

 

Už v roce 1954 jsme začali hovořit o prvním lisu. To už nastoupila další generace rodiny, Karl Hehl, který vyvinul vstřikovací lis pro potřeby společnosti. V tomto okamžiku firma udivovala svými novinkami. Poté byla zjištěna významná ztráta výkonu v produktech. Pro řešení tohoto problému neexistoval žádný vhodný stroj, a tak se Karl Hehl rozhodl počít stroj, který by měl tuto roli: roli vstřikovacího lisu. A to je způsob, jakým v roce 1956 zahájil sériovou výrobu nových strojů, které dnes dělají společnosti slávu po celém světě. V roce 1960 bylo prodáno více než 1 000 lisů. Eugen Hehl, jehož pole působnosti bylo v maloobchodu, zahájil výstavbu komerčních struktur přizpůsobených rostoucí poptávce po vstřikovacích strojích.

 

V roce 1961, Arburg zlepšil stroj navržením vstřikovacího stroje s otočnou upínací jednotkou a polohovatelnou vstřikovací jednotkou. Tato technologické inovace se jmenuje ALLROUNDER. Poté byla vyvinuta a patentována. V roce 1962 firma Arburg představila svůj nový stroj ALLROUNDER 200, první hydraulický lis s přepnutelnou upínací jednotkou. Tento stroj zaznamenal šest transformačních procesů. Následně jsou úspěšně zavedeny technické pokroky jako ALLROUNDER 260, dmychadlo se vstřikovacím strojem s elektronickým ovládáním, proces ztuhnutí atd.

 

v roce 1975 Arburg opět udělal revoluci v oboru vstřikovacích lisů integrováním mikroprocesorového ovládání a poté, v roce 1982, zavedením ovládání obrazovky.

 

Arburg dnes

Společnost je známá po celém světě pro kvalitu a spolehlivost svých strojů. Arburg najdeme ve více než 100 zemích se sídlem společnosti ve městě Lossburg v Německu, provozuje 2 100 m2 prostoru vyhrazeného pro klienty. Nyní společnost prosperuje díky třetí generaci vlastnících rodin: Juliane Hehl, Renate Keinath a Michael Hehl.

 

Arburg má 2 200 zaměstnanců po celém světě a obrat 471 milionů eur. V roce 2011 společnost oslavila 50. výročí principu ALLROUNDER.

 

Princip vstřikování

Vstřikovací stroj je určen pro masovou výrobu, obecně pro práci na plastu. Ale je také možné pracovat s gumou, slitinami nebo kovem. Najdeme spoustu produktů vyráběných vstřikovacím strojem, především domácí spotřebiče a počítačové produkty. Proč "vstřikování"? Protože stroj funguje na principu vstřikování hmoty do uzavřené formy. Ta je pak stlačena pomocí elektrického nebo hydraulického lisu. Existuje několik tonáží od 5 do 9000 tun, což představuje tlak na formy.

 

Arburg na Exapro

Hledáte použitý vstřikovací stroj Arburg? Použité stroje od výrobce jsou na našich webových stránkách. Neváhejte a navštivte naše nabídky na použité vstřikovací stroje Arburg.

Výhody členství Exapro

  • Zdarma přidejte stroj na prodej
  • Zorganizujte si své nabídky (přidejte, upravte, odstraňte)
  • Máte přístup k výběru Vámi preferovaných newsletterů
  • Poptejte stroje bez nutnosti vyplňování Vašich kontaktních údajů
  • Zástupce Exapro Vám pomůže s prodejem Vašeho stroje
  • Užívejte výhod pro registrované zákazníky Exapro

Registrace zdarma

Již člen Exapro?

Naši členové pokaždé dostanou přednostní péči

Přihlášení

Problémy s naši stránkou?

Jen pro problémy spojené s používáním webové stránky

Kontaktovat podporu